| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
pisałem wcześniej o moich pierwszych odczuciach po przeczytaniu pierwszych dwóch artykułów, teraz kiedy mam już przeczytaną całość chciałem przedstawić Wam kilka swoich spostrzeżeń.

Artykuł o "Orle" faktycznie słaby, myślałem, że te zdjęcia będą powalające a były owszem ciekawe, ale bez jakiegoś wielkiego szału. Sam artykuł nie był moim zdaniem pod IOH, tylko pod jakąś "Gazetę Pomorską" lub coś w tym stylu.
Artykuł o sytuacji na zachodnim brzegu Jordanu był ciekawy ale zbyt jednostronny, brakowało wypowiedzi innych Palestyńczyków oraz mieszkańców Izraela, żeby móc wyrobić sobie swoje zdanie, na temat tej bardzo złożonej i nie łatwej do zrozumienia sytuacji politycznej w tej części Bliskiego Wschodu. Ponadto brakowało mi ogólnego rysu historycznego, jako wprowadzenia do tego co jest tam dzisiaj.

Całą reszta artykułów prezentuje wysoki i bardzo wysoki poziom! Na uwagę zasługuje moim skromnym zdaniem list do redakcji, przedstawiający kapitalne wspomnienia osadnika na tzw. Ziemiach Obiecanych. Pisaliście, że prezentujecie jedynie część tego listu. Czy w takim razie w kolejnym numerze będzie jego druga część? Jeśli tak, to już nie mogę się doczekać.

Teraz kilka słów na temat samej okładki... Większą część artykułu czytałem w trakcie jednodniowej podróży służbowej samolotem do Helsinek i powiem Wam, że zarówno w samym samolocie, jak i na lotnisku okładka ta zwracała uwagę wszystkich!! W sumie się im nie dziwię, bo faktycznie jest ona lekko hardcorowa Mr. Green
W zasadzie dzięki tej okładce wypatrzyłem nasze pisemko w kilku kioskach na Okęciu.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 20 Lut, 2009 20:10

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Listy DO Redakcji

Cieszę się iz Wspomnienia mojego dziadka z Gor Sowich Się podobały to historia prawdziwa niezmyslona Zywa oczyma ludzi i emocji

Pon 23 Lut, 2009 23:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niedawno byłem w Toruniu . Wchodzę do empiku , a tam numer 16. Myślę sobie , nie będę kupował w sklepie na prowincji poczekam aż w stolicy województwa będzie Wink I musiałem czekać do dzisiaj Evil or Very Mad Kiepsko wygląd zaopatrzenie w IOH w ósmym co do wielkości mieście w Polsce Crying or Very sad Wstyd .
Wszystkie dzieci wiedzą , że IOH to magazyn z Torunia ale czy ktoś zwrócił uwagę GDZIE drukuje się ów czasopismo . W Bydgoszczy. Ale dystrybucja leży , jest do du...szy .


Jestem w trakcie lektury i to co mnie mile zaskoczyło to słowa pana Jarosława Gdańskiego ( wstęp) w których nawiązuje do dyskusji na forum . Co prawda temat dotyczy okładki , ale to miłe .

Pią 27 Lut, 2009 18:43

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
czy ktoś zwrócił uwagę GDZIE drukuje się ów czasopismo . W Bydgoszczy. Ale dystrybucja leży , jest do du...szy .


Seth... moze ja malo uprawniony jestem zeby wtracac sie w lokalne konflikty, ale byc moze chlopaki z Torunia wlasnie z powodu miejsca druku musza poddac naklad jakiejs kwarantannie, odkazaniu czy co tam sie stosuje? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 27 Lut, 2009 20:44

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poczekam aż w stolicy województwa będzie Wink

Poczekasz do greckich kalend - Kujawsko-Pomorskie nie ma stolicy, poczytaj ustawę Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 28 Lut, 2009 1:10

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poczekasz do greckich kalend
'


I ja pozdrawiam Wink Idy marcowe niedaleko , czas świętować Laughing

Przejdźmy to meritum.

Przeczytałem prawie wszystko . Pieczątki zostawiłem na zaś .

Do nieba nie ...... - jak zwykle , świetne .
Palestyna ............- no , nie !! Świeżo nawrócony na chrześcijaństwo Palestyńczyk , jest tak samo wiarygodny jak opalony Lepper.
Legenda o szczurach ....- może być . Bez rewelacji , ale dosyć fajne.
ORP Orzeł ......- mimo sztucznego sentymentalizmu , w miarę dobre.
Sonderdienst - świetny artykuł , bardzo dobre fotki .
Diademy , wianki ......- pełny profesjonalizm autora , świetny artykuł.
Secretum Templi - nie czytałem , ale wygląda rewelacyjnie .
Wojenne losy wielkiej trójki - bez zarzutu . Bardzo interesujące.
Historia Pułku im.........- nt. NSZ mam ustalona opinię i tekst ten nie zmienił mojego , negatywnego , nastawienia .
Co z ciemną stroną Sparty - artykuł trochę nieświeży . Polecam polską wersję Ospreya , kampanie pt. Termopile 480 p.n.e - Nick Fields , Steve Noon

Sob 07 Mar, 2009 23:43

Powrót do góry
paweł333
Chorąży

Chorąży





Posty: 155
Skąd: Mazowsze Północne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam a ja czekam na jakiś materiał o tym jak wyglądała np. I ww od strony służb pomocniczych typu kuchnia, szpital itp.Jak wtedy wyglądały operacje czy metody leczenia żołnierzy.
Według mnie to również są inne oblicza historii.
A z tym artykułem ,,O krok od końca świata" to musiała być niezła obsówa Wink

Nie 08 Mar, 2009 3:50

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!

Pewnie trochę późno na komentarze do numeru 16-tego, gdy w zanadrzu numer 17-ty ale co tam. Forum już poprawnie działa, a ja mam chwilę czasu, żeby skrobnąć kilka słów.

"Do nieba nie można od razu" - powtórzę się i powiem "ŚWIETNE". Czekam z niecierpliwością na ostatnią część.

"Legenda o szczurach okopowych"
- temat interesujący. Jedyna rzecz, która mnie tym artykule razi to:
Cytat:
"lekko szalony niemiecki kapral z jednego z bawarskich regimentów - nie kto inny, jak sam Hitler"
. Nie wnikając w stan psychiczny Adolfa H. - uważam, że w poważnym piśmie takie stronnicze wtrącenia nie powinny mieć miejsca. Równie dobrze można było tak oceniać każdą opisywaną w artykułach postać.

"Sonderdienst"
jeden z ciekawszych tematów poruszonych w numerze. Temat mało znany i prawdziwe "inne oblicze historii". I tutaj też posłużę się cytatem z artykułu:
Cytat:
W przewidywaniu agresji na Polskę służby specjalne III Rzeszy już w drugiej połowie lat 30. zaktywizowały swą działalnoć w skupiskach ludności niemieckiej, szczególnie na Pomorzu, w Wielkopolsce (...) Celem tych poczynań było stworzenie grup zbrojnych, które z chwilą rozpoczęcia działań wspomagać by miały Wehrmacht przez dokonywanie aktów sabotażu i dywersji na tyłach wojsk polskich. Liczni turyści niemieccy odwiedzający wówczas Polskę byli w rzeczywistości wojskowymi (...) którzy pod przykrywką legalnie działających (...) towarzystw (...) prowadzili działalność wywiadowczą oraz szkolenie grup dywersyjnych (...). Z dniem 1 września 1939 r. niemiecka "V kolumna" w Polsce przystępuje do akcji (...)

Zastanawia mnie taka rzecz: niemiecki wywiad działa w naszym kraju od połowy lat 30-tych. Skala operacji z pewnością nie jest mała. I nasuwa mi się takie pytanie: czy nasz kontrwywiad nic o tym nie wiedział? Nie podejmował przeciwdziałań?
I dalej: już 1 września "V kolumna" przystąpiła do akcji. Oznaczało to z pewnością wcześniejsze przygotowanie do takich operacji: opracowanie planów działań, ale też i koordynacji (a tym samym znajomości daty planowanego uderzenia) z wojskami niemieckimi. Wydaje mi się, że takie działania były trudne do ukrycia - a jak było naprawdę? Czy służby wywiadowcze - nic nie wiedziały o tej operacji, czy polski wywiad znał (i na ile) wcześniej ostateczną datę ataku na Polskę?
Takie pytania zaczęły mnie nurtować - właśnie na marginesie lektury tegoż artykułu - odnośnie kwesti działalności polskich służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych przed wybuchem II wojny światowej.

A wracając do artykułów zamieszczonych w numerze: bardzo miłą niespodzianką był opublikowany w listach "Dziki zachód". Ulubiona przeze mnie forma wspomnień. Bardzo chętnie poznałbym cały tekst - i taka drobna sugestia - może opublikować go właśnie na forum?

Pozdrowienia!

Wto 21 Kwi, 2009 21:46

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

adrian007 napisał:

"Legenda o szczurach okopowych"
- temat interesujący. Jedyna rzecz, która mnie tym artykule razi to:
Cytat:
"lekko szalony niemiecki kapral z jednego z bawarskich regimentów - nie kto inny, jak sam Hitler"
. Nie wnikając w stan psychiczny Adolfa H. - uważam, że w poważnym piśmie takie stronnicze wtrącenia nie powinny mieć miejsca. Równie dobrze można było tak oceniać każdą opisywaną w artykułach postać.

Tyle, że sam Fairchild go tak opisał. Nie jest to zatem moja stronnicza opinia - wręcz przeciwnie - obiektywne przedstawienie zawartego w powieści wizerunku tej postaci. Ze względu na popularnonaukowy charakter tekstu nie zagłębiałem się w analizę źródła tych określeń, co jak widać mogło prowadzić do nieporozumień.

Wto 21 Kwi, 2009 23:37

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej redbaron

Dzięki za wyjaśnienia Laughing

Pozdrowienia!

Sro 22 Kwi, 2009 8:32

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

generalnie opowieść Fairchilda to takie wiesz since fiction traktowane na zachdzie jako fakty hehehe

Sro 22 Kwi, 2009 20:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.