| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaro5
Porucznik

Porucznik





Posty: 775
Pochwał: 10
Skąd: Shangri-La
Archiwum: A co to ??
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Deszcze niespokojne"

Witam

Znalazłem krótka recenzje książki o tytule jak wyżej. Opis dość interesujący, nawet ja sobie juz zamówiłem. Ale mam pytanko. Czy ktoś z Was miał ja może w reku /czytał/ ?? Jeśli takl to jakie wrażenia ??.

Dla niezorientowanych. Jest to tomik 12 opowiadań polskich autorów s.f. inspirowanych wydarzeniami II wś, a raczej powszechnym wyobrażeniem o nich. Mamy tu rozmaite próby rozwiniecia hitlerowskich pomysłów na Wunderwaffe. Broń materialną, czyli rozmaite machiny np. do teleportacji wojska, gwarantujące zaskoczenie wroga, psychologiczną - podnosząca morale żołnierzy na froncie przez wyswietlanie na niebie filmu Leni Riefenstahl z aniołami mającymi prowadzic do ataku. ......
Mamy tez przerażające opowiadania o żydowskich, polskich i niemieckich duszach pomordowanych, zawieszonych gdzieś pomiedzy światami żywych i umarłych, cierpiących piekielne meki.
Itp itd

Mysle że warto ją zakupić.

Pozdrawiam

Wto 27 Gru, 2005 12:11

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytałem to. W sumie jak to z opowiadaniami - jedne lepsze inne gorsze. Ale ogólnie książka ciekawa! Polecam. Ja przeczytałem całą w dwa dni.....
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sro 28 Gru, 2005 0:19

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przylaczam sie do opini Owcy, fajnie sie czyta, ale nierowne opowiadania. W/g mnie najlepsze to "Wilcza Zamiec" i "Sonderfuhrer", opowiadanie M.L. Kossakowskiej z kolei nie podobalo mi sie w ogole, nie pasuje do zbioru i jest po prostu slabe, przynajmniej moim zdaniem.

Sro 11 Sty, 2006 13:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.