| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tuszowa pieczątka

Witam.Chciałbym się dowiedzieć o ile ktoś się orientuje,czy takie tuszowe pieczątki mogły się znajdować na elementach niemieckiego ekwipunku z okresu drugiej wojny światowej?Czy jest to może wymysł kogoś kto pragnął w ten sposób uwiarygodnić drugo wojenne pochodzenie elementu?

Dzięki i Pozdrawiam
marian.45

Czw 12 Lut, 2009 21:36

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyżby to pas ? nigdy na oryginalnym pasie nie widziałem takiej pieczątki, ani nigdzie indziej. Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 12 Lut, 2009 23:01

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie,to nie pas tylko wkładka skórzana w hełmie.Jestem w trakcie finalizowania zakupu hełmu niemieckiego od pewnego pana.
Uczciwie powiedział mi,że kalkomanie są współczesne oraz,że nie gwarantuje mi w nim oryginalności malowania,podpinki i właśnie skórzanej wkładki z taka pieczątką.Pytam tak z czystej ciekawości,bo wkładka różni się trochę od tych,które oglądałem na zdjęciach w necie.Nie zależnie zresztą od tego czy wkładka będzie oryginalna czy nie to biorę ten hełm bo to wyposarzenie wewnętrzne jest jakby idealnie dobrane na moją głowę.

Pozdrawiam
marian.45

Czw 12 Lut, 2009 23:39

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj
Według mnie to raczej radosna twórczość kogoś kto chciał na siłę z niego zrobić oryginał.Po przestudiowaniu wszystkich materiałów które mam nie znalazłem nic co wskazywałoby na stęplowanie adlerów na wkładach(mogę się mylić) Bardzo szczęśliwy Stęplowano rozmiar(okrągłe kółko z nr. np 57-to rozmiar)Prostokątne pieczęcie też były umieszczane(to najczęściej nazwa wytworcy)ale adlerów nie znalazłem.
Pozdrawiam

Pią 13 Lut, 2009 10:36

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kolego steinar .Ja również zakładam,że ktoś zrobił taką pieczątkę bo wkładka różni się zasadniczo dwoma szczegółami od tych,które można zobaczyć na zdjęciach hełmów niemieckich np. z różnych aukcji.Ma inną perforację i jest zszyta z dwóch kawałków.Być może wkładka i podpinka są Norweskie.Gdzieś czytałem,że po wojnie używali oni niemieckich hełmów.Wymieniając wkładki i podpinki w tych zużytych.

Hełm będę miał w następnym tygodniu.Dla lepszego zobrazowania zamieszczam takie jego zdjęcie.

Pozdrawiam
marian.45

Sob 14 Lut, 2009 23:02

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wkłady w hełmach były różne ,różniste.Np. w książkach Branislava Radovica moim zdaniem najlepszego eksperta z zakresu`hełmologii niemieckiej `są zamieszczone zdjęcia hełmów z wkładami takimi samymi jak od polskich wz 31.
Masz tu fotki dla udokumetowania
Pozdrawiam Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:
1

Opis załącznika:
2

Opis załącznika:
3

Opis załącznika:
4

Opis załącznika:
5

Nie 15 Lut, 2009 16:41

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zdjęcia.Z tego co widzę są to hełmy pierwszo wojenne.Ten o którym piszę jest hełmem typowo drugo wojennym i to chyba produkcji po 1942 roku.I wkładka tak jak oryginalna też ma osiem listków.Z tego co mi wiadomo to obręcze( dwie )do których mocowana jest wkładka skórzana są oryginalne i pochodzą z epoki czyli z drugiej wojny światowej.Ta wewnętrzna( do której przynitowana jest wkładka ) ma przynitowane na obwodzie kilka takich sprężynujących cienkich blaszek,które wchodzą w tą zewnętrzną.Dodam tylko,że wkładka skórzana na pewno nie jest od polskiego hełmu wz.50.

Pozdrawiam
marian.45

Nie 15 Lut, 2009 18:13

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne to jak najbardziej oryginalna obręcz.Wkład tak jak mówisz może być norewski lub pochodny jakiż od niemca.
Tak te hełmiki które zamieściłem to 1 wojna,maja ciekawe obręcze i wkłady nawet skórzana obrecz jest Bardzo szczęśliwy
Pozdro

Nie 15 Lut, 2009 19:29

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skóra na fotce tego hełmu z pewnością nie jest oryginalna, śmiem twierdzić że to jakaś chalupnicza postarzona robota.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 15 Lut, 2009 21:02

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Koledzy.Co do tych fotek hełmów pierwszo wojennych to tak się składa,że mam taki hełm a że był pusty zrobiłem do niego sam bardzo podobne wyposażenie wewnętrzne.Myślę,że nasi też się na tym wzorowali stosując w hełmie wz.31 bardzo podobne rozwiązanie jak w niemieckich hełmach pierwszo wojennych.Inni chyba też.

Ta skórzana wkładka o którą pytam też mnie zastanawia i też jestem zdania,że nie jest ona oryginalna z epoki.Pan od którego go odkupuję ma ten hełm od początku lat dziewięćdziesiątych.Zastanawia mnie tylko jedno.Czemu ktoś dorabiając ( ? ) ją nie zrobił po prostu kopii z jednego kawałka skóry z właściwą perforacją?Ale może kiedyś znajdę na to odpowiedź.

Oczywiście fajnie by było posiadać hełm ze wszystkimi elementami oryginalnymi,ale najważniejsze dla mnie jest to,że z tym wyposażeniem wewnętrznym hełm idealnie wręcz pasuje na moją głowę.Poza tym stan czerepu jest super.

Pozdrawiam
marian.45

Pon 16 Lut, 2009 1:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.