| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pascal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oboz pracy

Witam! szukam wszystkiego tzn mapy, foty , linki n atemat obozu DEUTSCHOTH (KOPALNIA) W MIESCI ENIEMIECKIM diedenhoffen OBECNIE FRANCJI THIONVILLE. prosze o pomoc i zgory dziekuje

Pią 16 Gru, 2005 17:38

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Deutschoth / okręg Westmark, komenda w: Longwy-Thil
założony 24 sierpnia 1944 zlikwidowany 1 września 1944 oboz macierzysty:
Natzweiler-Struthof
Więcej informacji uzyskasz raczej o obozie macierzystym, chyba że wejdziesz na francuską lub niemiecką wyszukiwarkę Wink
Jeżeli chodzi o Francuzów, niechętnie zostawiali pamiątki poobozowe, np.
Po wojnie w Natzweiler-Struthof wszystkie baraki i budynki zostały zachowane, aż do 1953 roku, kiedy władze francuskie zdecydowały się na kontrowersyjną rozbiórkę i spalenie pozostałości zabudowań. Teraz istnieje tam muzeum i napewno są i materiały dotyczące obozów filialnych. No cóż istnieje pewna barierka "językowa" Wink
Przez obóz przeszło ok. 45 tysięcy więźniów, liczbę ofiar szacuje się na 6-12 tysięcy ludzi, tylko nie wiadomo, czy dane te uwzględniają tylko obóz główny, czy może i filialne.
zerknij tutaj:
http://www.crrl.com.fr/Ressources/Camps/l.htm
http://www.crrl.com.fr/Ressources/Camps/natzweiller.htm



Opis załącznika:
Mapa rozmieszczenia niemieckich obozów

Opis załącznika:
Plan obozu macierzystego w Natzweiler-Struthof

Opis załącznika:
Brama

Pią 16 Gru, 2005 19:04

Powrót do góry
pascal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!Widzisz ja juz doszedłem w moim detektywistycznym kopaniu ze oboz deutschof byl jednym z 50 podobozow stuthoff.Ja szukam konkretnie zdjec obozu deutschof i linkow. kopalni tez bo obozowicze pracowali w kopalni rudy zelaza.Pozdrowka.Przypominam ze za niemca miasto nazywalo si ediedenhoffen a obecnie francji thionville

Sro 21 Gru, 2005 12:57

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!Widzisz ja juz doszedłem w moim detektywistycznym kopaniu ze oboz deutschof byl jednym z 50 podobozow stuthoff ---------


to nie prawda, sprawdziłem kompletny spis, moze szły tam transporty ze Sztutowa ale zdecydowanie nie był to podobóz,

Sro 21 Gru, 2005 21:25

Powrót do góry
pascal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oboz pracy

i tiu sie ty mylisz deutschoth byl podobozem a jegomacierzysty oboz to NATZWAILER-STUTHOF.Oboz\ Deutschoth powstał 24 sierpien 44 do 1 wrzesnia 44 7 dni byl otwarty:) a to link bys sobie zernal
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obozy_niemieckie_1933-1945_(lista)#D tam jest cala lista.pozdrowka
a i byl to oboz dla robotnikow kopalni rudy zelaza-wiem bo mam dokumenty czlowieka ktory tam przebywal

Czw 05 Sty, 2006 12:26

Powrót do góry
pascal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aa widzisz ty pomyliles sie poniewaz owszem jest oboz stuthoff ale za gdanskiem a mi nie chodzi o ten tylko ten co jest na granicy lotaryngi i on ma 50 podobozow a w nim tten co mnie interesuje stuthoff jest ale za Gdanskiem i to zupelnie inny oboz.pozdrowka sprawdzaj lepiej i ni emow ze nie prawda bo ja doskonale wiem co mowie!!

Czw 05 Sty, 2006 15:24

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo szczęśliwy - racja ,

Pią 06 Sty, 2006 0:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.