| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MASS
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

stary obraz

jak mozna sprawdzic jego autentyczność??
podobno są 3 a tylko 2 znalezione.



Opis załącznika:
zdjecie tego obrazu

Pią 26 Gru, 2008 21:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wygląda na masową produkcję z serii Anioł Stróż i dwie dziatki . Pełno tego licząc od drugiej połowy XIX w po XX włącznie . Z reguły , o ile malarz nieznany , wartość w granicach zera. Czasami rama obrazka jest jednak warta konkretne pieniądze , pod warunkiem , że nie jest wykonana z gipsu.

Pią 26 Gru, 2008 21:58

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

co znaczy "podobno są 3 a tylko 2 znalezione"?
Obrazy były zaginione?
Ja również skłaniam się do przypuszczeń, że nie są to wartościowe (materialnie) obrazy. Jakoś nie przypominam sobie, by jakiś znany artysta zajmujący się malarstwem religijnym przedstawiał w taki sposób postaci.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 02 Sty, 2009 12:17

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą motyw ten jest popularny jeszcze w XXI w. - moja córeczka dostała na chrzciny obrazek z Aniołem Stróżem i dwójką dzieki nad strumyczkiem, na którym puszczały papierowe statki.

Sądzę, że Twój obraz również mógł pełnić rolę prezentu któregoś z rodziców chrzestnych dla dziecka. A to oznacza masową produkcję. Ale historykiem sztuki to ja nie jestem Wink

Pią 02 Sty, 2009 14:48

Powrót do góry
mari von Wickerode
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Pochwał: 1
Skąd: warszawa, mazury
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Każdy stary obraz ma swój urok. Sprawdź czy został namalowany na jedwabiu, lnianym płótnie tkanym latami, sękatej desce jak pradawne ikony, blejtramie albo tekturze. Sprawdź także, czy został namalowany farbami olejnymi, temperami, akwarelami, gwaszem, czy suchymi pastelami. Przetrzyj go delikatnie szmatką i zamocuj w starą, drewnianą ramę. Ramę muśnij płatkami karatowego złota, tak trochę aby nabrała szlachetnego blasku. Powieś na ścianie koło kominka, z dala od słonecznego światła, bo farby płowieją. Anioły ziemskie i niebiańskie przynoszą szczęście, a szczęścia nigdy za wiele. Chronią przed daleką wędrówką w odległe krainy, samotnością, smutkiem istnienia i meandrami życia. Niech ci ten zapomniany anioł z przeszłości będzie przyjacielem i opiekunem.

Pon 05 Sty, 2009 10:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.