| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
korzen
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

poszukuję osób o nazwisku Korzeniewski z rejonów Łukowa

Witam!
Zajmuję sie od kilku lat poszukiwaniem przodków i układaniem drzewa genalogicznego,udało mi się dotrzeć do dokumentów wskazujących ze pra pra pra dziad urodził się i mieszkał w okolicach Łukowa, nazywał sie Stanisław Korzeniewski ur. 1814r. Jego syn Jakub ur. 1854r. , Władysław 1876r
Jeśli ktokolwiek o podobnym nazwisku interesował sie podobnym tematem i odnajduje jakieś podobieństwo chronologiczne to proszę o kontakt.
Chętnie nawiązę kontakt w z wszystkimi których pasjonuje podobny temat
w celu wymiany doswiadczen i udzielenia ewentualnej pomocy w poszukiwaniach, mieszkam w Polsce zach. okolice Zielonej Góry
Poszukuję szczególnie osoby z okolic Łukowa i Strzyżewa
kontakt; [email protected]
GG 6568668

POZDRAWIAM

Nie 07 Sty, 2007 14:03

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proponuje zajac sie ta sprawa bardziej profesjonalnie. Albo "przeryc" archiwa, zebrac wszystkie dokumenty no i wkoncu albo zajac sie tym sam, albo dac to jakims naprawde profesjonalistom.

www.nova-heraldia.net Znam ich, pracuja calkiem niezle.

Pią 09 Mar, 2007 19:34

Powrót do góry
korzen
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przykro mi ale ta stronka z podanym linkiem juz wygasła Smutny
moze znasz jakieś inne namiary?
POZDRAWIAM I DZIEKI ZA ODZEW

Pon 12 Mar, 2007 20:37

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mój kolega robi to zbierając książki telefoniczne z różnych rejonów,

Pon 12 Mar, 2007 23:02

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pomysł Szponka jest niezły. Ja sam swojej rodziny tak poszukuję. Wszyscy do których zadzwoniłem okazali sie rodziną. W przypadku nazwiska, którego poszukujesz będzie bez wątpienia trudniej.

Pomysł z archiwami jest dobry, ale na kolejnym poziomie badań genealogii rodzinnej. Najpierw należy mieć wiedzę ogólną, aby potem ją uszczegółowić.

Pomocny może okazać się PSB (Polski Słownik Biograficzny). Może się okazać, że któraś z opisanych tam postaci to jeden z Twoich przodków.

Kiedyś prowadziłem takie badania dla kogoś i wiem jakie to czasochłonne i na pewnym etapie kosztowne.

Co mógłbym Ci doradzić, to dokładnie opisuj źródła i w miarę możliwości kseruj dokumenty (np. metryki, akty zgonów) bo to powoduje, że Twoja praca staje sie bardziej wartościowa.

Życzę Ci powodzenia

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pon 12 Mar, 2007 23:52

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

korzen... nie obedzie sie bez wizyt w archiwach. To podstawa, jesli brak Tobie jakis infromacji a przez uzyskane wiadomosci z archiwów mozesz dalej dzialac. Tak to juz jest. Wytrwania i powodzenia!

Wto 13 Mar, 2007 18:11

Powrót do góry
korzen
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

podziękowanie!

Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki które od Was otrzymałem,muszę się nad swoimi poczynaniami jeszcze raz zastanowić i wykorzystać Wasze rady.
Drzewo genalogiczne zacząłem robić wtedy kiedy jeszcze były powszechnie dostępne książki telefoniczne na poczcie,więc poszukiwania zacząłem właśnie od nich.Dzięki temu udało mi sie dotrzeć do wielu osób ale to źródło praktycznie już w pełni wykorzystałem i dzięki temu mam namiary na miejsce pochodzenia przodków z początku 19 wieku.
Kseruje oczywiście wszystkie metryki i istotne dokumenty, zdążyła się nawet wizyta u tłumacza przysięgłego z metryką pradziada(zabór rosyjski)
Wiem że pewnym źródłem są archiwa kościelne i z nich też korzystałem choć jeszcze nie w pełni(drugi koniec Polski)
W chwili obecnej szukam porad jak korzystać z innego źródła i dotrzeć do historii powstania mojego nazwiska, może od początku jest łatwiej szukać... Uśmiech
POZDRAWIAM!

Nie 18 Mar, 2007 21:23

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czasami faktycznie jest dobrze zacząć od początku, jednak trzeba go znać.
Metryki kościelne powinny dać Ci największe możliwości. Odległością (drugi koniec Polski) nie przejmuj się. Praktycznie każda parafia korzysta z drogi mailowej. Wystarczy, że napiszesz miłego maila i masz bardzo duże szanse na pomoc ze strony któregoś z wikarych. Jak dobrze zagadasz to i skan dokumentu Ci załączą.
Najważniejsza będzie jednak wytrwałość. Powodzenia,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Nie 18 Mar, 2007 22:23

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesli proboszcz jest starej daty, to maile.......raczej nie pomoga. Mozna napisac list, ale nalepiej dodac znaczki w koperte.

Pon 19 Mar, 2007 12:49

Powrót do góry
korzen
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

DZIęKI Bardzo szczęśliwy

Sro 21 Mar, 2007 14:36

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jak tam korzen poszukiwania? Jestem ciekaw jak daleko zaszles w tym czasie. Robiles cos w tym kierunku? Jak myslisz teraz o genealogii?? Wink

Sob 12 Sty, 2008 18:39

Powrót do góry
komornikzmc
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:


www.nova-heraldia.net
ta strona dział tylk opowinno być www.novaheraldia.net

Czw 01 Sty, 2009 21:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.