| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wit
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze na temat Kramsta

Witam! Jestem nowym użytkownikiem forum i z góry proszę o wyrozumiałość,że tworzę nowy wątek pomimo poruszanego już wcześniej tematu.
Otóż z grupą przyjaciół chcemy w przyszłym roku przygotować wystawę poświęconą rodzinie Kramsta związanej z przemysłem lniarskim w Świebodzicach i okolicy. Rodzina ta ma ogromne zasługi dla rozwoju Świebodzic , była wraz z rodziną Beckerów ( jej wystawę zorganizowaliśmy w październiku br. )znana nie tylko lokalnie, ale w całej Europie. Poszukujemy materiałów archiwalnych, dokumentów ,zdjęć i wszystkiego co może wzbogacić naszą wiedzę.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tej sprawie.
Pozdrawiam uczestników forum i cieszę się z okazji jaką jest możliwość wymiany poglądów między jego użytkownikami. Wink

Sob 27 Gru, 2008 19:07

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na mojej www jest kilka budynkow nalezacych do tej rodziny. Jesli cos Ci sie spodoba i chcesz oryginaly to daj znac na PW.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 28 Gru, 2008 15:51

Powrót do góry
wit
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cd. Kramsta

Oczywiście odwiedziłem Twoją stronę, faktycznie jest tam trochę ciekawych zdjęć, min. Maciejowiec, Morawa.Nawiązałem już kontakt z adoptowaną przez Kramstów córką, która w Morawie prowadzi Fundację. Jest to osoba w starszym wieku i pamięć już bardzo ją zawodzi.W styczniu przyszłego roku wybieram się do Berlina, mam tam źródło informacji, niestety też z drugiej ręki.Interesuje mnie wszystko co dotyczy tego przemysłowca i jego rodziny. Dziękuję za informację, oczywiście oryginały chętnie wypożyczę lub w inny sposób - wejdę w ich posiadanie -oczekuję na propozycję. Szukam też genealogii rodu Kramsta oraz historii obejmowania majątków przez tę rodzinę , być może ktoś z uczestników forum takowe posiada, bowiem pewne szczegóły w tej sprawie poruszano już na tym forum.
Będę wdzięczny za ewentualne kontakty z osobami mającymi wiedzę w tym zakresie. Tym czasem jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Wink

Pon 29 Gru, 2008 18:27

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: cd. Kramsta

wit napisał:
Nawiązałem już kontakt z adoptowaną przez Kramstów córką, która w Morawie prowadzi Fundację. Jest to osoba w starszym wieku i pamięć już bardzo ją zawodzi.


Czy Ty aby jestes pewien, ze hrabina Melitta Sallai z domu von Wittersheim - kramsta to aby nie jest przypadkiem z zupelnie innej rodziny? Nie znam dokladnie genealogii Kramstow ale glowy to bym nie dal, ze ci z Morawy to ten rod nobilitowanych w XIX wieku przemyslowcow wroclawskich. Sama hrabina jak ja pamietam z ubieglorocznego spotkania cieszyla sie bardzo dobra pamiecia. Przy okazji pokazala nam srebrna patere z drzewem genealogicznym rodu wiec moze trzeba do niej wrocic (choc jakos wydaje mi sie, ze to jednak nie ci sami Kramstowie).
Co do fotek to pisz na PW co chcesz konkretnie i do czego to ma byc. Ja raczej nie stwarzam problemow ale musze wiedziec cos o techniczno-organizacyjnych aspektach.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 29 Gru, 2008 19:11

Powrót do góry
wit
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Jestem tego całkowicie pewien,że Melitta Sallai z domu von Wittersheim - Kramsta jest adoptowaną córką Kramsta . Byłem u niej i oczywiście uzyskałem dostęp do wielu fotografii, listów. Jestem umówiony w styczniu 2009- Pani Melitta obiecywała zgromadzić wszystkie materiały będące w jej posiadaniu w jednym miejscu celem zarchiwizowania. Potwierdziłą też fakt bliskiego związku z rodem Kramsta licznymi opowieściami o działalności charytatywnej, zwłaszcza jego żony która w Świebodzicach była sponsorką wielu obiektów użyteczności publicznej( szkoła dla dziewcząt , żłobek itp.), istniejących do dzisiaj. W Berlinie mam kontakt z jej siostrą ? Thesi von Werner posiadającej znakomite więzy z Panem Givek - twórcą genealogii rodu Kramsta, podobno wersja w języku niemieckim ma się ukazać w lipcu 2009 w Niemczech. Wiem, że związki rodzinne w tym rodzie są niezmiernie skomplikowane, stąd każda informacja będzie niezwykle cenna. Natomiast zależało by mi na plikach elektronicznych posiadłości tego rodu,nadających się do druku wielkoformatowego( pliki w wysokiej rozdzielczości ewentualnie zdjęcia do skanowania). Jeżeli wiesz kto jeszcze coś na ten temat może powiedzieć proszę o upublicznienie mojego maila, być może ziarko do ziarka a zbierze się miarka. Mój adres mailowy: [email protected]

Pozdrawiam
Laughing

Wto 30 Gru, 2008 18:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.