| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukuję info o herbie.

Witam, poszukuję informacji o herbie Suche komnaty II ten z zielonym polem i dwoma złotymi trąbami, widziałem już na tym forum ten herb ale na herbach się nie znam a na necie nie mogę znaleźć o nim informacji(historii herbowej).
Swoją prośbę kieruję do wszystkich osób które się na tym znają i zajmują lub mają książki związane z heraldyką. Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.



Opis załącznika:

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Wto 18 Lis, 2008 15:19

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jest takie wydanie: Herbarz Polski, albo Herbarz Szlachty Polskiej, konkretnie nie podam, bo ktoś kiedyś pożyczył i wsiąkło!

Ale wydanie z połowy lat 90., o ile pomnę. Poszukaj w antykwariatach internetowych ( i nie tylko), albo daj cynk na Allegro.

Zawiera kilkaset herbów polskich ze wskazaniem ich rodowodu, rodzin się nimi pieczętujących, omówienia tarczy herbowej i jej symboliki oraz znaczniejszych przedstawicieli rodów.

Nb. ostatnio mój starszy synek zainteresował się rodzinnym herbem i coś tam gdzieś wynalazł, jakieś legendy z tym związane, jakieś przekazy ówczesnych skrybów itd. Ale gdzie - to nie wiem. Jakby co, daj znać na priv, to postaram się dowiedzieć gdzie, co i jak.

Pozdrawiam

Sro 10 Gru, 2008 0:42

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O witam serdecznie.
Widziałem już kilka herbarzy on-line ale nie ma nic o tym herbie a pozycji książkowych nie mogę dostać w księgarniach. Na necie jest ich za to pełno ale w opisach nie ma informacji o ich zawartości więc nie wiem co kupić bo może się okazać że kupię herbarz a o tym moim herbie nic nie będzie i pieniądze pójdą na marne. Jak będziesz miał jakieś namiary to daj znać.
Z góry dziękuję i pozdrawiam. Piwo

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sro 10 Gru, 2008 9:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.