| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WojtekM
Sierżant

Sierżant




Posty: 93
Skąd: Kolbuszowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro uzyskałem pomoc z "houfnicami" to mam kolejne pytanie z serii "mam wątpliwości".

Pod linkiem znajduje się opis schronu R-S-74 (po czesku , fotografia tabliczki na schronie)

http://www.suworow.pl/rs74/zdjecie.php?i=29

Z opisu wynika, że schron był uzbrojony w 2 działa ppanc 4cm (czyli 40mm).
Z innych źródeł wiem, ze w schronach instalowano działa ppanc 47mm.

Czy ktoś się orientuje czy istniały forteczne działa 40 mm montowane w ciężkich schronach, czy to po prostu pomyłka w zaokrąglaniu kalibru?

Wto 18 Wrz, 2007 20:51

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, w Czechosłowacji produkowano działa ppnac o kalibrach 37 i 47mm. Jedynym działem o kalibrze 40 mm jaki produkowali, było dwulufowe działo piechoty kalibru 40/60 mm, niestety nie wiem czy umieszczano je w schronach. Pozdrawiam.

Czw 20 Wrz, 2007 19:41

Powrót do góry
Forteca
Kapitan

Kapitan




Posty: 1317
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Działo p-panc miało kaliber 4,7 cm czyli 47 mm - czasami Niemcy nie wiedzieć czemu piszą o armacie 4 cm.

Planowano początkowo wykorzystać również armatę 3,7 cm - wykonano nawet prototyp, ale z tego zrezygnowano w ramach unifikacji sprzętu.

Ta pozycja zawierała podstawowe info ale się praktycznie wyczerpała Wyluzowany

http://forteca.w.activ.pl/czechy.html

na zdjęciu na dole jest widok przez celownik lunetowy ckm.

Czw 20 Wrz, 2007 21:43

Powrót do góry
WojtekM
Sierżant

Sierżant




Posty: 93
Skąd: Kolbuszowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ogromne podziękowania za informacje.

A teraz:
Jak ja nie lubię takich sytuacji. Ale trudno. Jak mus, to mus.

Cytat:
Ta pozycja zawierała podstawowe info ale się praktycznie wyczerpała


Rozumiem, że się praktycznie wyczerpała. A TEORETYCZNIE? Nie zawieruszył się gdzieś jakiś egzemplarz? Na jakiejś półce, albo w jakimś kartonie? Jakaś sztuka z niewielkimi błędami drukarskimi?

Uwaga. Propozycja Korupcyjna. W ramach "układu" oferuje link do strony wydawnictwa na stronie o Suworowie. Czyli "inne korzyści niematerialne".

A swoją drogą czy jest coś co mógłbyś mi zaproponować jako "zapalonemu Rezunowcowi?" z oferty Waszego wydawnictwa?

Pozdrawiam i załączam kolejną gorącą prośbę o sprawdzenie "tych wszystkich zakamarków"

Pią 21 Wrz, 2007 9:24

Powrót do góry
Forteca
Kapitan

Kapitan




Posty: 1317
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A TEORETYCZNIE? Nie zawieruszył się gdzieś jakiś egzemplarz? Na jakiejś półce, albo w jakimś kartonie? Jakaś sztuka z niewielkimi błędami drukarskimi?


Teoretycznie się zawieruszył Wink Po detale proszę na priv.

Cytat:
A swoją drogą czy jest coś co mógłbyś mi zaproponować jako "zapalonemu Rezunowcowi?" z oferty Waszego wydawnictwa?


Coś można, ale też raczej na priv - ew. samemu przeszukać całą stonkę własnoręcznie Wyluzowany

Pią 21 Wrz, 2007 12:55

Powrót do góry
Radix
Gun So

Gun So





Posty: 92
Skąd: Chełmsko Śl.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byłem na jednym odcinku tych umocnień. Był tam jeden główny bunkier, w podziemiach przejścia do innych bunkrów a w około głównego były mniejsze.
W jednym był nawet jakiś ckm i rkm BREN


Ostatnio zmieniony przez Radix dnia Sob 06 Gru, 2008 22:13, w całości zmieniany 1 raz

Sob 06 Gru, 2008 19:26

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wypowiedź niezrozumiała.

Sob 06 Gru, 2008 20:31

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wypowiedź niezrozumiała.

Bo zabrakło pewnej magicznej rzeczy: interpunkcji Rolling Eyes Bez niej każda wypowiedź zamienia się w bełkot, kolego radix.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 06 Gru, 2008 20:43

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też tam kiedyś byłem, parę lat temu. Ale od razu nasuwają mi się porównania z MRU, gorzej co prawda zachowanym ponad ziemią, ale lepiej chyba pod ziemią...
W sumie - czy się mylę - całkiem podobna technika i rozwiązania. Czyżby takie były standarty wówczas, czy też duża zbieżność nie jest przypadkowa?
Pozdrawiam

Wto 09 Gru, 2008 23:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.