| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwaczna splonka

Wyglada jak luska z mausera.Tylko troche dziwna splonke ma, nie sadzicie?Bicia nie czytelne...ale zdaje sie przewija sie tam "s"


Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez Witcher dnia Wto 15 Lis, 2005 0:51, w całości zmieniany 1 raz

Pon 14 Lis, 2005 17:03

Powrót do góry
David Lynch
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Danzing
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też znalazłem kiedyś taką łuske
Oznaczenia:
Na górze :37
Na dole: S*
Po lewej: 2
Po prawej P131

Pon 14 Lis, 2005 18:27

Powrót do góry
Jaro5
Porucznik

Porucznik





Posty: 775
Pochwał: 10
Skąd: Shangri-La
Archiwum: A co to ??
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Cały problem w tym ze tu nie ma spłonki Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam

Pon 14 Lis, 2005 19:52

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak się dzieje jak łuska z aktywną spłonką w trakcie działań wojennych lub pożaru lasu trafia do ognia. Następuje eksplozja spłonki i taki oto efekt jak na foto.

Pon 14 Lis, 2005 19:58

Powrót do góry
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie uwazasz ze w takim razie cala "luska" powinna strzelic Laughing ?... Pocisk jest zlamany to fakt.Ale przez pekniecie sypie sie"piasek".

Pon 14 Lis, 2005 23:50

Powrót do góry
johnny40
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 101
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam
Witcher, a ty uważasz, że łuska powinna "strzelić"? Zszokowany
napewno nie , jeżeli nabój był w ogniu,czyli po prostu podgrzewany,
to pierwszym ładunkiem inicjującym jest ładunek pod spłonką, który reaguje natychmiast, proch w łusce, trzeba sporo podgrzać by powstał stan samozapalny,a w dodatku co znalazł kolega nie musiało być odstrzelone,(spłonka ) w czasie bezpośrednich działań, tylko po latach leżakowania, proch zamukł , i poprzez wypalanie traw czy innych czynników ciepła powstał zapłon w spłonce,

pozdrawiam
johnny40

PS. Spłonka moze kogoś uszkodzić, (mojemu koledze wbiła się w oko) tragiczny przypadek. Każdy powinien wiedzieć co robi, a w szczególności !!!! Ignorancja w twoim poście mnie dobiła, dlatego ten post.

_________________
Trzeba sprawdzic co tam w trawie piszczy-niee )))

Wto 15 Lis, 2005 2:46

Powrót do góry
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co ci chodzi.Ta luska nie moze nikomu zrobic krzywdy.Wydaje mi sie ze po podgrzaniu prawdziwego naboju, musisz liczyc sie z tym ze odpadnie nie tylko splonka.

Wto 15 Lis, 2005 12:00

Powrót do góry
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do twojego znajomego...Bardzo mi przykro.Mozesz napisac o tym w specjalnym dziale "BHP kopania czyli jak nie wylcieć w powietrze.....",moze uratujesz komus oko.

Wto 15 Lis, 2005 12:19

Powrót do góry
johnny40
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 101
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Dziwaczna splonka

Witcher napisał:
Wyglada jak luska z mausera.Tylko troche dziwna splonke ma, nie sadzicie?Bicia nie czytelne...ale zdaje sie przewija sie tam "s"


Widze że nadal nie wiesz o co chodzi, z twoim postem względem naboju
dla mnie nic dziwnego , Tobie wydaje się ten nabój "dziwny"
więc ci opisałem , dlaczego tak się dzieje, a ty ? Piszesz z obużeniem zamiast po prostu podziękować tym którzy cie oświecili w twojej niewiedzy,
to nie nagana , tylko proźba , do tego służy to forum , żeby sobie na wzajem pomagać,i nie wiedząc co się posiada ,a nie negować innych wypowiedzi,w pełni trafne lub połowiczne.tak jak napisał ci szponiasty.

pozdrawiam
johnny40

_________________
Trzeba sprawdzic co tam w trawie piszczy-niee )))

Wto 15 Lis, 2005 17:15

Powrót do góry
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...Szponiasty, powiedz mu jak jest z ta luska Bardzo szczęśliwy ...Pliss Mad

Wto 15 Lis, 2005 19:33

Powrót do góry
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aaa! i sa te mikro ryski zdaje sie 1 cm od "dupki"

Wto 15 Lis, 2005 19:38

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi tu kto ma racje , kto nie - chodzi o wspólne poszukiwanie rozwiązania i poszerzanie wiedzy. Nie chodzi tu o udowadnianie sobie wiedzy czy nie wiedzy chodzi o współpracę , o tworzenie zespołu. Nie chodzi o to że ktoś ma większą wiedzę, a ktoś mniejszą . Może to staroświeckie ale trzeba się szanować i nie można się wstydzić czy przejmować że wie się mniej – nikt nikomu nie chce dopiekać czy wykazywać braku szacunku. Fantastyczny jest tu podpis Starego Wirusa „ No i cóż z tego, że niektórzy nie posiadają wiedzy. Ważne jest to, że chcą się uczyć ” – (lekko zmodyfikowany) - dobra kończę z moralizatorstwem.

Moja druga teoria po tej że to efekt działania ognia jest taka że to efekt niedokończonej powtórnej elaboracji. Czyli powtórnego napełniania pocisku , objawem ponownego napełniania są ślady po maszynce na obwodzie łuski około 1 cm od denka, takie delikatne prążki. No i w tym przypadku ktoś się do tego zabrał a nie skończył, bądź mu to fatalnie wyszło czyli nie wyszło ale oczyszczenia ze starej spłonki już dokonał.

Pozdr.

Wto 15 Lis, 2005 21:53

Powrót do góry
Landminer
Sierżant

Sierżant





Posty: 95
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Yyyyyyyyyyyyy Uśmiech
Po pierwsze to nie dowiemy się jak to było na prawdę, ale jest możliwość że to był nabój szkolny zrobiony doraźnie przez żołnierzy z naboju bojowego - stąd piasek i ostry pocisk w łusce regenerowanej która z zasady powinna zostać wykorzystana do amunicji ćwiczebnej (ślepej).
Poza tym - jeśli chodzi o powtórną elaborację to nie możliwe żeby tak było jak pisze Szponiasty, gdyż w procesie produkcji amunicji najpierw wciska się spłonkę w łuskę, a dopiero potem wsypuje proch i montuje pocisk. Co do prążków, mikro rysek, itd. - czyli mówiąc fachowo "moletowania" to następowało ono jeszcze przed elaboracją - to nie są ślady po maszynie tylko specjalne oznaczenie łuski regenerowanej do powtórnej elaboracji.

_________________
Grzegorz Franczyk "Landminer"

Wto 20 Gru, 2005 2:06

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzesiek - slyszalem ze byly jeszcze inne sposoby oznaczania amunicji powtornie wykorzystywanej.
Oswiec nasz troszke Uśmiech

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Wto 20 Gru, 2005 15:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.