| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamykanie tematów

Witam i pozdrawiam wszystkich administratorów, moderatorów, redaktorów i innych VIP-ów na forum IOH - oraz proszę o wyjaśnienie:

1. dlaczego w trakcie dyskusji zamknięty został temat : " Status Quo w Europie 1941 - możliwy" ?

2. dlaczego w trakcie dyskusji zamknięty został temat : "Zdrada przyjaciół? - rok 1939 i kolejne"?

Obydwa tematy w dziale: II Wojna Światowa.
Obydwa zamknięte niespodziewanie dzisiaj przed południem przez moderatora:

Cytat:
Temat tymczasowo zamknięty - z powodu skarg użytkowników. Grot
.


Zaznaczam, że znany mi jest punkt II.3. regulaminu forum o treści:

Cytat:
3. Przyjmujesz do wiadomości, że administratorzy i moderatorzy forum Inne Oblicza Historii.pl mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Tym niemniej proszę o wyjaśnienie, o co chodzi iz jakich konkretnych przyczyn tematy te zostały zamknięte?, kto wnosił skargi i w jakim zakresie?.

Uważam, że jest to sprawa zbyt poważna, aby pozostawić bez wyjaśnienia kwestie podstawową - na jakiej podstawie można tak po prostu, bez wyjaśnienia zamknąć temat.

Bo przyczyna wskazana przez Grota - to tylko nic nie znaczący ogólnik.

Zagraża to swobodzie dyskusji na forum i zdaje sie sugerować Orwellowskie wręcz rozwiązania; wszyscy użytkownicy sa równi, ale niektórzy sa równiejsi.

I wcale nie mam na myśli administratorów, moderatorów czy redaktorów oraz innych osób za forum odpowiedzialnych.

Uważam po prostu, że należą sie uczestnikom tych dyskusji szersze wyjaśnienia.

Pozdrawiam

Sob 29 Lis, 2008 17:02

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdziwiony. Bardzo ciekawa dyskusja i wiele cennych informacji przewinęło się przez te tematy. Typowy wątek dyskusyjny, gdzie są dwa odmienne zdania - z jednej strony Zubek, Bilelszym z drugiej Forteca.
Przyznam, że był moment, kiedy doszło do obrażania - ktoś kogoś nazwał debilem i przeszło to bez komentarza, a teraz zamyka się temat.
Skargi? Bez komentarza.
Kiedyś pamiętam, jak moderator chciał zamknąć temat, bo nie wywoływał dyskusji, a tylko podawał informację. Ten jest typowo dyskusyjny. Też źle?
Jeżeli ktoś nie chce dyskutować kończy dyskusję, a nie zamyka się tematu.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 29 Lis, 2008 17:31

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czuję się wywołany.
Tematy zostały tymczasowo zamknięte przeze mnie, tak, aby kilku moderatorów mogło na spokojnie się z tymi tematami zapoznać.
Bo zauważam tutaj pewną sprzeczność; część społeczności (moderatorzy, w tym i ja, jak i zwykli użytkownicy) czyta wątek z zainteresowaniem, chłonie podawane w nim cyfry i dane. Na pojawiające się gdzieniegdzie pyskówki przymyka oko, wszak "2 Polaków = 50 różnych opinii".

Ale część użytkowników (a właściwie pojedyncze osoby) skarży się na innych dyskutantów. Moderator jest zmuszony interweniować. Nie widzę powodu do dawania ostrzeżeń, ani tym bardziej do zamykania tematu. Ale jeśli są skargi to trzeba podjąć jakąś decyzję. Więc tematy zostały zamknięte, Panowie dyskutanci niech ochłoną, a za parę godzin będzie odblokowanie wątków, które zainteresowały chyba znaczną część forum.

I jeszcze jedna sprawa - istniała słuszna obawa, że zamieszczenie ciekawych danych utonęłoby w morzu pyskówki. Do tego nie można doprowadzić.

Środki podjęte przeze mnie są doraźne, mogą zostać cofnięte błyskawicznie, a ja chciałem w ten sposób zwrócić uwagę na problem.
Pozdrawiam

Sob 29 Lis, 2008 17:46

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na pojawiające się gdzieniegdzie pyskówki przymyka oko, wszak "2 Polaków = 50 różnych opinii".


Przyznam, że w pewnym momencie chyba nastąpiła za dużą wolność dyskusji. Szkoda, że moderator wtedy nie interweniował, a tak komuś puściły nerwy i tak się zaczęło. Pyskówki, pyskówki... Zniesmaczony

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 29 Lis, 2008 17:56

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
na stwierdzenie Grota:

Cytat:
I jeszcze jedna sprawa - istniała słuszna obawa, że zamieszczenie ciekawych danych utonęłoby w morzu pyskówki. Do tego nie można doprowadzić.

muszę sie sprzeciwić - właśnie kilkanaście postów przedtem zaczęła sie wymiana argumentów, po - istotnie - pyskówkach, gdzie nikt nikomu dłużny nie pozostawał!

Ale - zaskoczyło mnie to w momencie gdy właśnie, przy porannej kawce i cygarku - spokojnie i rzeczowo ( chyba?) odnosiłem się do równie spokojnej i rzeczowej wypowiedzi Fortecy odnośnie składu i liczby dywizji (w określonym czasie) wrogich armii po obu stronach granicy niemiecko - francuskiej. W "temacie" Zdrada... zatem pewne sprawy się powyjaśniały i dyskusja przeszła bardziej do konkretów.

Tam zdołałem posta wysłać.

Gdy jednak chciałem wyjaśnić - również poprzez pytania, ale i wskazanie moich źródeł - kwestie liczebności art. plot i nadbrzeżnej oraz kalibrów na Malcie z Fortecą, a także uzupełnić wypowiedź Humana co do bazy floty - nagle temat mi się zamknął przed nosem!

A zacząłem tego nie wysłanego posta od słów -
Cytat:
cieszę się, że emocje opadły i możemy przejść do konkretów, planów, liczb i zdarzeń ( zamiast pyskówek - bez przytyku do nikogo).
Ad rem zatem:


I w tym momencie - pstryk! Temat zamknięty!

Ja nie mam zamiaru pouczać moderatorów i redaktorów, w końcu "interwencje na forum" to ich zajęcie!.
Tyle, że wydaje mi się tak, że zanim szanowna redakcja zareagowała na jakoweś skargi, to sytuacja w dyskusji sama się wyjaśniła!

A w ogóle to pozdrawiam z okazji Andrzejek i wszystkim Andrzejom życzę wiele zdrowia! Szczególnie jutro!

RZ- Zubek

PS.
Cytat:
Pyskówki, pyskówki...
( 7TP)

Oj, co racja to racja.
Więc ja osobiście i na przyszłość , jeżeli ktoś ma zastrzeżenia do formy mojej wypowiedzi czy użytych tam sformułowań, bardzo proszę o wysłanie mi priva z wieścią: " Zubek - trzy pasy do ciebie" - jak w brydżu, a wtedy - jak wiadomo ( dot. gry towarzyskiej!) - na ogół licytacja sie kończy.

Pozdrawiam

Sob 29 Lis, 2008 18:10

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie,
upominanie (nie tylko przez moderatorów) zaczęło się dobre kilka dni temu. Dopiero teraz dyskusja wraca na właściwe tory?
I secundo, czy na tym forum dyskutują 12-latki czy dorośli ludzie? Dyskusja powinna być tak prowadzona, żeby ŻADNE interwencje moderatorów nie były potrzebne.
Pozdrawiam

Sob 29 Lis, 2008 18:46

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywista oczywistość i smutna prawda Panie Moderatorze!

Cytat:
Dopiero teraz dyskusja wraca na właściwe tory?


Aaaa, jakoś tak zeszło... ale lepiej późno, niż wcale!

Cytat:
Dyskusja powinna być tak prowadzona, żeby ŻADNE interwencje moderatorów nie były potrzebne.


Ech, ten niepoprawny optymizm!
cóż - ja przynajmniej - aluzju poniał i radem se starac! Serio!!!

Więc kiedy ta "czasówka" się skończy?

Pozdrawiam

Sob 29 Lis, 2008 19:28

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oba tematy zostały odblokowane, mamy nadzieję, że dyskusja będzie się rozwijać, tylko bez tych wycieczek osobistych.
Pozdrawiam

Sob 29 Lis, 2008 20:02

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki - zaraz po Andrzejkach! I bez tych, no...( przynajmniej z mojej strony!)

Pozdrawiam

Sob 29 Lis, 2008 20:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.