| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.kolej.pl/modele/JTZ/malowanie/starzenie-patynowanie.html

Pon 28 Maj, 2007 10:12

Powrót do góry
Oleg
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marcinn26lx napisał:
no dzieki serdeczne.

Niestety szczotka moge jedynie te duże elementy.
Ale co z małymi. Sa bardzo delikatne. Muszę w czyms wymoczyć, ale w czym???


Jeżeli jeszcze masz problem z czyszczeniem miedzianego termometru to polecam środek Copper/Brass Cleaner. Piwo

Pią 04 Lip, 2008 19:08

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odnośnie używania wody amoniakalnej- uśmierci miedziaczki i sreberka bilonowe. Względnie dobrze się sprawdza przy dobrych stopach srebra.Ale też raczej kontrolowane przecieranie wacikiem, niż kąpiele. PZDR

Pon 07 Lip, 2008 11:16

Powrót do góry
Pawelek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 76
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja chyba kupie sobie specjalny płyn do czyszczenia przedmiotów z miedzi, mosiądzu, brązu. Widziałem go za 10 zł., nie wiem czy jest dobry. Próbowaliście kiedyś jakiś płynów?

Nie 20 Lip, 2008 12:56

Powrót do góry
kubuś
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 34
Skąd: zdolny slask
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mam miedziaka bardzo starego, wykopek, bardzo mocno owrzodzony jakims takim - ja wiem - jak rdza tylko ze twarde i sie nie kruszy.
Jest opcja na to?

Sro 13 Sie, 2008 15:19

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a z tym to już ciężko i bez lekkiej fizycznej ingerencji nie da rady Wink. poprosimy o foto Uśmiech.
Może jeszcze szczoteczka mosiężna...

Sro 13 Sie, 2008 16:36

Powrót do góry
kubuś
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 34
Skąd: zdolny slask
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiem że fatalne foty ale innych nie mam pod ręką...
Ale i tak na krawędziach widać takie zielone niby patyno-skrzepy.Twarde jak beton eseldowski.Dodatkowo na powierzchni -czego na focie nie widać-strupki w kolorze brąz[/code]



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 14 Sie, 2008 13:13

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

na kilkanaście sekund fosol Wink, żre kamienne naloty. Kontrolować żarcie, pocierać palcami i zaraz moczyć w wodzie.

Czw 14 Sie, 2008 15:58

Powrót do góry
Grzewlod
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

grzesioc załączam link do preparatu, który pozwoli ci uzyskać patynę. Jak go użyjesz to daj znać jaki efekt uzyskałeś?

http://www.allegro.pl/item483662390_patyna_do_mosiadzu.html

Odpowiadając jms-bytom i kubie poradziłbym wam tylko jedną metodę elektrolizę. Elektroliza na pewno nie zniszczy monety a pozbędziesz się wszystkich osadów. Ja tak robię z monetami, które wcześniej przeznaczałem na szrot. Okazuje się, że efekty są naprawdę ciekawe. Przetestowałem wiele preparatów i efekty były różne, a elektroliza jednak była najskuteczniejsza. Zamieszczę zdjęcie monet po elektrolizie jak wyszły szkoda tylko, że nie mam zdjęć jak wyglądały przed.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 23 Lis, 2008 17:17

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może i są wyczyszczone,ale prawdziwa patyna jest ładniejsza,nie ma co tak męczyć monetek,lepiej od razu do oliwki Wink

Nie 23 Lis, 2008 18:13

Powrót do góry
Grzewlod
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też wolę moniaki z ładną patyną to zrozumiałe, że nie zniszczę monety, która ma oryginalną patynę. Niestety oliwka nie pomagała, moczyłem je od zeszłego roku w oliwce. Po kilku eksperymentach z różnymi płynami, które zniszczyły mi kilka monet przeznaczyłem je na szrot, lub pozostało mechaniczne czyszczenie, które jak wiemy rysuje monety, ściera. Na tych monetach nie było patyny to były jak już pisałem totalne szroty, oblepione jakimś osadami. Monety nie były czytelne dopiero po elektrolizie okazało się, co to za moniaki. Można się było tylko domyślać po wielkościach, częściowo wyłaniających się kształtach na monecie, co to za moneta. W tej chwili widać jak wyglądają. W przypadku krajcara i grosza w zupełności nie mogłem dojść, co to za blaszka. Jak będę miał jakiś taki szrot przed elektroliza to zamieszczę zdjęcie przed i po.

Nie 23 Lis, 2008 18:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.