| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pasek

jak wyczyścic pasek wykop??? jakie sa srodki do tego ma na sobie zielony nalot

Pon 21 Lis, 2005 23:25

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nasączać gliceryną ze 30 dni , zanurzyć na poczatek.

Wto 22 Lis, 2005 0:04

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo Uśmiech

Wto 22 Lis, 2005 0:08

Powrót do góry
taz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: kosmos;-)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam;-)
pytam dla ścisłości
czy to skóra?
Jaki stan?
Jeśli tak to pierwsza czynność to moczenie w wodzie z dodatkiem detergentu, może być Ludwik i czyszczenie delikatnie szczoteczką, tak żeby wszystkie brudy wyszły.
Zanim zacznę się produkować to odpisz mi na pytania jeśli możesz. Chyba że już zacząłeś moczyć w glicerynie.

Pozdrawiam;-) Laughing

Sob 26 Lis, 2005 12:38

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

narazie nic z nim nie robiłem bo jedtem w delegacji

Nie 27 Lis, 2005 15:19

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czyszczenie detergentem /dlugotrwale/ nie zniszczy skory?
Kiedys proszkiem do prania zniszczylem skore-doslownie skruszala,wpierw sie slimaczyla a po wyschnieciu-zostaly z niej okruszki.
Tak ze radzilbym podszorowac tylko i DOKLADNIE splukac a potem,jeszcze mokre oliwkowac-tak zeby nie dopuscic do calkowitego wyschniecia.
ps.rymarz z forum PS wspominal mi o "rozbijaniu" skory mlotkiem-ale nigdy tego nie stosowalem. A ktos?

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Nie 27 Lis, 2005 17:59

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja też kiedyś wypłukałem w wodzie a potem oliwkowałem. skóra jest twarda i pęka.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 27 Lis, 2005 18:05

Powrót do góry
taz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: kosmos;-)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odpowiem szybko na te pytania, a za jakiś czas napiszę wiecej jak się zabrać za skórę.

JMS bardzo trafnie zauważyłeś lukę w mojej wypowiedzi.
Nigdy nie wolno stosować detergentów w postaci proszków do prania ani tego typu substancji czyszczących.
Należy używać tylko takich detergentów jak płyny do mycia naczyń, ale też nie wszystkie (powinny mieć jak najmniej dodatków). Chodzi w tym etapie ażeby usunąć brud i inne syfy. Inne środki jak proszki zawierają jeszcze enzymy, wybielacze itp. Dlatego nie wolno ich stosować. Ta akurat część składników bardzo niekorzystnie wpływa na skórę.
Moczyć trzeba przez kilka dni, codziennie zmieniając wodę i delikatnie szczotkując powierzchnię skóry.
To jest tylko jeden z etapów konserwacji skóry i sam w sobie jest niewystarczający. Dlatego na czyszczeniu i moczeniu nie kończy się konserwacja skóry.

Za jakiś czas napiszę dalszą część.

Rozbijanie skór jest metodą na nowe skóry, ale broń boże na skóry które siedziały w ziemi lub poddawane były innym niekorzystnym czynnikom.

Pozdrawiam

Nie 27 Lis, 2005 18:22

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak zniszczylem paski skorzane w starym plecaku-proszek do prania plecaka sluzyl nie paskow...Uśmiech

2/..to szczescie bo mialem dac temu rymarzowi polska zabke z 39r do przeszycia/i rozbicia/ .

Pon 28 Lis, 2005 15:17

Powrót do góry
taz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: kosmos;-)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. namoczenie wszystkiego w wodzie z dodatkiem detergentu (płyn do mycia naczyń)1 tydzień może być też nieco mniej, wszystko zależy od stopnia zabrudzenia.
2. czyszczenie szczoteczką delikatnie( przez w czasie moczenia z dodatkiem detergentu)
3. czyszczenie trzeba wykonywać kilkakrotnie, i zmieniać kąpiele z detergentami.
4. potem kąpiele w kwasku cytrynowym 10%, kilka dni
5. potem płukania długie w wodzie destylowanej, żeby wypłukać kwasek
6. potem trzeba dogarbować skórę w sumaku, garbniki są też w liściach dębu ( z tym jest na rynku problem i sam nie wiem gdzie można to dostać), nigdy nie próbowałem skóry moczyć w zmiażdżonych liściach dębu, więc nie wiem jaki to ma efekt, ale trwa to długo bo nawet 6 miesięcy.
7. potem się płucze
8. następnie wyprowadza się wodę ze skóry, 1/3 benzyny lakowej i 2/3 acetonu i smarowanie pędzlem aż przejdzie cały roztwór na druga stronę. Potem z drugiej strony też trzeba tak zrobić.
9. Impregnacja – na 1 litr roztworu 2 gramy Paraloidu B 72 i 200 ml PW 300 i Dopełnić to do litra metanolem i toluenem (pół na pół tego). I do torebki foliowej się wkłada z zamknięciem strunowym
10. trzeba nanieść natłuszczkę

Można z braku laku jak to się mówi pominąć dogrbowanie, ale nie gwarantuję za efekt potem.
Skóra powinna po kwasku stać się nieco elastyczniejsza, ale właściwej elastyczności nabrałaby po dograbowaniu. Po kąpielach powinno się zamoczyć w środku dezynfekującym, bo w trakcie kąpieli w kwasku i detergentach też zaczyna skóra porastać grzybem. Ale to nic nie szkodzi, zawsze tak jest. Dlatego się zmienia kąpiele i dlatego przed nałożeniem natłuszczki powinno się zniszczyć grzyby środkiem dezynfekującym, Np. Sterinolem, choć do nie jest to najlepszy środek do skór, ale na rynku łatwiej go dostać. Inny to ortofenylofenol w alkoholu metylowym.

Jeśli chcesz receptury natłuszczek to napisz

Sro 30 Lis, 2005 15:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.