| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Austro-Węgierski plany wojny

W książce "Zmienne Oblicza Wojny" Martin van Creveld pisze że Austro-Węgry miały cztery plany wojny lecz ich nie opisuje i tu moje pytanie czy wiecie jakie one były?? Pisze o dwóch planach rosyjskich (wojna z Austro-Węgrami , lub z CK i Niemcami) oraz o pojedynczych planach wojny Francji i Niemiec.
_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Sro 17 Wrz, 2008 11:40

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Odsyłam do pracy Mariana Zgórniaka "1914-1918. Studia i szkice z dziejów I wojny światowej", Kraków 1987, rozdział III: Plany wojenne państw zaborczych, podrozdział 2: Plany Austro-Węgier. Sorry, ale nie chce mi się przepisywać 12 stron A5 (s. 78-90), a tam znajdziesz to wszystko ładnie opisane.

Sro 17 Wrz, 2008 19:44

Powrót do góry
saper132
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 6
Skąd: Gdynia chylonia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Plany Wojenne :

Pomimo sojuszu wojskowego, który od 1879 r. łączył ze sobą Niemcy z Austro-Węgrami, koordynacja planowania wojennego tych sojuszników pozostawała wiele do życzenia. Sztaby generalne obu państw prowadziły własne planowania wojenne, informując się o nich wzajemnie w sposób lakoniczny i bardzo ogólnikowy, ukrywając natomiast ich szczegóły, a także i cele strategiczne, jakie zamierzały za ich pomocą osiągnąć. Ów brak koordynacji i współdziałania dowództw wojskowych miał w 1914 r. poważnie zaciążyć na realizacji zamierzeń, losach początkowych kampanii, a w rezultacie i całej wojny...

_________________
DO BRONI ZWARCI I ZJEDNOCZENI ZWYCIęŻYMY WROGA.

Sob 27 Wrz, 2008 18:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.