| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wspaniałe uzupełnienie do dotychczasowych uwag, min. moich.
Każdy zna się na innym wycinku historii i razem można zrobić krytykę dzieła. Szkoda że nierzadko redakcja jest głucha na uwagi (dotyczy to i gazety i portalu)

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 17 Lis, 2005 14:55

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Cytat:

zwłaszcza trafne jest to drugie zdanie, a jescze w połącznieu z zarzutem o psianiu pod tezę.. wyjdzie nam czytanie pod tezę! Nigdzie nie napsiałem o "imperialiźmie amerykańskim", raz uzyłem zwrotu "imperium ameryakńskie" a jako historyk (i generalnie osoba wykształcona) powinienieś widzieć róznicę.
To byl zart Ijon:) hehe a historykiem nie jestem, jedynie wielbicielem:)


Cytat:
A sam temat ciekawy i niejednoznaczny w ocenie.

pierwsze zgoda, drugie już mniejsza. Pomoc zbrodniarzom wojennym nie może być usprawideliwona tym że ci bili nielubianych czerwonych. Owszem, racja stanu i bleble ale jednocześnie Watykan mówi o honorze i moralności. a to z takim prowadzeniem polityki już stoi w sprzeczności.
jezeli watykan nadzorowal cala akcję i Pius XII o wszystkim wiedział, to rzeczywiśćie powinni przeprosić. Ale ja nie spotkałem się z materiałami jednoznacznie potwierdzajacymi, ze Pius o wszystkim wiedział. To mogła byc akcja wyłącznie biskupa Aloisa Houdala. Nie wie do konca, wiec nie oceniam na razie.

Cytat:
Jakbym miał wiece czasu moze sam bym sie pokusił o jakis artykulik

hehe, napsiz coś takiego na seminarium lub proseminarium lub inne zajęcia, i po oszlifoawaniu wrzucisz do OH Wink

Pożyjemy, zobaczymy...Uśmiech

Czw 17 Lis, 2005 16:51

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytam o tej szczelinie. Czy ktoś z redakcji mógłby tutaj wstawić oryginał tego zdjęcia z tą mapą, albo na email ? (nr3/2004 str.21) Wink Mr. Green

Czw 17 Lis, 2005 17:16

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mam tylko drobne pytanie Question
Czy będzie wreszcie w gazetce ten film tak długo i głośno zapowiadany przez kilka miesięcy: M.R.U.

Czw 17 Lis, 2005 21:02

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

film zaginal w tajemniczych okolicznosciach. mysle ze bedzie film o tym jak zaginal i dlaczego material o MRU. straznicy czuwaja Uśmiech
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 17 Lis, 2005 22:08

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciąg dalszy:

9. Jam skarb twój - nawet ciekawe, ale w stylu komornika. Chodzi i spisuje. To były już wszystkie skarby ? Macie nawet dobre źródło zdjęć - http://tinypic.com Mr. Green

10. Szkice gockie - znowu ? ??? Jak wskok w historię i wyskok. Może by tak coś o Słowianach ? Początki PL - Lestki-pestki-Popiele-myszki-kołodzieje. Bardziej interesujące.

11. Krwawy Popielec - myślałem że to Wacław III a to jednak ktoś inny. Nawet zajrzałem do komiksu o Łokietku. Exclamation

12. Świdnica - Röunungskommando Question Röntgen? --> Räumungskommando

13. Sobótka - Co to ??? Rolling Eyes Pół bajki proszę do Odkrywcy.
"Strach przed zwolnieniem z pracy ... obowiązek pracy do lat 45" Mr. Green - a w dzisiejszych czasach ?
"... moje rozważania przeradzają się w bełkot..." - prawda.
Albo opis, albo dokumenty. Po co opis i dokumenty ? Nazwiska utajnione- w dokumencie już nie Mr. Green , pomyłka ?
Te zdjęcia to z tej knajpy ?
Opis o broni jądrowej - radzę przeczytać sobie "US Army Survival Handbuch" - podobne rzeczy, nie tylko w Polsce.
"stoi ... regał wypełniony ... wekami " - Jezu Chryste, to wypijcie te kompoty i rozwalcie tą ścianę.
"...Planowałem ...wywózkę tego żużla ..." - i co ?
Zresztą:
1.kogo to interesuje
2.100% że właściciele tej piwnicy nie czytają IOH. Lepiej ogłosić w Radiu Maryja.
Widać że autor nie ma z kim pogadać --> Forum

14. Powstanie - Kreutza Szachowskiego Dybicza Skrzyneckiego Dwernickiego Umińskiego Chrzanowskiego Tomickiego ... pogubiłem się. Na mapce jest więcej wojsk niż w opisie (?)

15. Forum - ??? Zdziwiony Forum to forum. Lepiej temat o MW.

16. Visy - ciekawa historia.
Rozkładanie - nie mam Visa (a kto ma ?) to nie będę go rozkładał. A i tak wolę Glocka17 i P99.

17. Szczelina - gdzie jest ta szczelina ???

18. Heraldyka - najciekawszy artykuł z wszystkich 6. Za mało o godłach PL. - ale dość już tej heraldyki. Lepiej 6 odcinków o batalionie specjalnym !!! :idea:

19. 2 WS - kiedy ? godzina ? kodowane ?

Dodatkowo ... od pierwszego numeru macie problemy z niemieckim. W większości przypadków wystarczy tylko zajrzeć do googla. :idea:

Pią 18 Lis, 2005 15:34

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam zaszczyt poinformować że w związku z dużym zainteresowaniem Autor i Przewodniczący Rady Naukowej Jacek Wilczur napisze dalszą część artykułu "Akcja Ocalenie"- będzie on szczegółowy i opisze mechanizmy na podstawie dokumentów ... tu nie zdradzę.
Jacek Wilczur bardzo dziękuje za okazane zainteresowanie tematem, artykuł który się ukazał celowo był napisany w formie krótkiej gdyż miał taki być. Pobudzający i sygnalizujący.

Pozdrowienia
Redakcja

Pon 21 Lis, 2005 19:57

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko niech napisze też coś o zbrodniarzach u Andersa. To jest ciekawa sprawa. Wink

Wto 22 Lis, 2005 14:55

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Mam zaszczyt poinformować że w związku z dużym zainteresowaniem Autor i Przewodniczący Rady Naukowej Jacek Wilczur napisze dalszą część artykułu
Pozdrowienia
Redakcja

I bardzo dobrze, uważam, że OH powinny udostępniać mu swoje łamy jak najczęściej. Laughing

Wto 22 Lis, 2005 16:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.