| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strzelby Mag-7 i AA-12

Na world.guns.ru znalazłem opis tych strzelb ale mój angielski jest zbyt słaby do przetłumaczenia tak specjalistycznego tekstu czy mógłby ktoś przytoczyć jakieś dokładniejsze informacje na ich temat

http://world.guns.ru/shotgun/sh29-e.htm
http://world.guns.ru/shotgun/sh20-e.htm

_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Czw 04 Sty, 2007 21:45

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do AA-12
Atchisson assault shotgun (znany też jako Auto Assault-12, czyli AA-12) Na jego podstawie powstało wiele innych strzelb, np. koreański USAS-12. AA-12 może strzelać w trybie automatycznym bądź półautomatycznym. Został skonstruowany w 1972 roku przez Maxwella Atchissona, który sprzedał do niego prawa w 1987, Jerry'emu Baber (z MPS Inc.) W 2004 10 strzelb tego typu zostało zademonstrowane w korpusie U.S Marines (po zmianach jakie zaszły po wykupieniu praw, a uzbierało się tych zmian w różnych modelach przez lata). Teraz dane na temat dzisiejszych możliwości AA-12. Liczby w nawiasach to wcześniejsze dane. Konstrukcja została skrócona do 966 mm (z pierwotnych 991), waga to 4,76 kg (5,2 i 7,3 zależnie od ładownośc amunicji). Amunicja mieści się w okrągłych magazynkach o pojemności: 8, 20 lub 32 naboje (orginalnie 5). Strzela 3 różnymi typami amunicji 12 mm; pociskiem śrutowym, pociskiem typu slug (amunicja kulowa, dobra do polowań) i frag-12, ten ostatni to właściwie granat, a nie pocisk (sic!), tutaj troche więcej na temat fraga http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=688. Dzięki nowoczesnej
konstrukcji nie wymaga czyszczenia i smarowania, jak w innych tego typu konstrukcjach gdzie smar "rozłazi się" po ruchomych częściach i zamkach.

_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 15 Sie, 2008 13:01

Powrót do góry
Botras
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 267
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie sądzę, żeby ktoś czekał na odpowiedź na pytanie zadane dobre półtora roku temu... Wink

John_Brown napisał:
Co do AA-12
Atchisson assault shotgun (znany też jako Auto Assault-12, czyli AA-12) Na jego podstawie powstało wiele innych strzelb, np. koreański USAS-12. AA-12 może strzelać w trybie automatycznym bądź półautomatycznym. Został skonstruowany w 1972 roku przez Maxwella Atchissona


Nieprawda oraz nic takiego nie napisano na tamtej stronie:
- USAS-12 "powstał na podstawie" AA-12, najwyżej w tym sensie, że jedno i drugie, to automatyczne strzelby z odprowadzaniem gazów; mają inaczej zbudowane komory zamkowe i są inaczej ryglowane,
- AA-12 nie ma konstrukcyjnie nic wspólnego z bronią z 1972, tamta działała na innej zasadzie.


John_Brown napisał:
Strzela 3 różnymi typami amunicji 12 mm;


Ło matko! Przy amunicji do strzelb używa się wagomiaru kulowego.

John_Brown napisał:

Dzięki nowoczesnej
konstrukcji nie wymaga czyszczenia i smarowania, jak w innych tego typu konstrukcjach gdzie smar "rozłazi się" po ruchomych częściach i zamkach.


Tja, i usuwa plamy oraz trafia prosto w ból.



Skracając, co napisał Max Popenker:
Maxwell Atchisson zbudował swoją pierwszą samoczynno-samopowtarzalną strzelbę w 1972. Pierwszy prototyp był prosty w konstrukcji i zawierał zespoły z już istniejących wzorów. Działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego z wyrzutem (odpalenie naboju następowało zanim zamek doszedł w przednie położenie, dzięki ruchomej iglicy). Strzelba strzelała z otwartego zamka, który miał masę 1,4 kg i dla złagodzenia odrzutu poruszał się na drodze znacznie dłuższej, niż wymagało tego działanie broni. Komora zamkowa była wykonana z prostej stalowej rury, do której zamocowano kolbę i łoże od M16. Komora spustowa razem z mechanizmem pochodziła z M1918 BAR. Zasilanie odbywało się z magazynków pudełkowych na 5 nabojów i bębnowych na 20 nabojów.
Na przełomie lat 1970 i 1980-tych Atchisson zbudował nową broń działającą na zasadzie odprowadzania gazów, z myślą o amunicji wojskowej, ze strzałkami i bardzo grubym śrutem. Broń miała tradycyjną komorę gazową nad lufą i ryglowanie przesuwnym ryglem klinowym w zamku. Użyto kurkowego mechanizmu spustowo-uderzeniowego, mimo że i ten wzór strzelał z otwartego zamka. Komora zamkowa, spustowa, kolba i łoże to jeden zespół, złożony z symetrycznych połówek z podziałem w pionie.

Nic się nie działo z tą bronią przez prawie dwie dekady, aż ostatnio strzelbą zainteresowała się firma Military Police System Co (Tennessee, USA), która oferuje nieznacznie zmodyfikowaną strzelbę automatyczną AA-12 wojsku i formacjom policyjnym w Stanach.

Pią 15 Sie, 2008 14:36

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ktoś czeka (choć myśle, że jednak tak), ale to co napisałem nie jest tłumaczeniem ze strony podanej przez Jonesa. A błędy? No cóż za błędy mogę jedynie przeprosić, bo już je poprawiłeś, więc chyba informacja jest pełna. Co do "usuwania plam" to nie moje twierdzenia tylko MPS. Ja nigdy z żadnej strzelby nie strzelałem więc i jej nie czyściłem. Co do kalibru to chodziło mi o 18,52 mm, ale że to "broń śrutowa" to powinno być chyba 12, tyle ze przyznaje że ja się na tym nie znam, tylko kalibry Bardzo szczęśliwy i proszę o poprawienie mnie, tzn, jaki jest więc kaliber AA-12?
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 15 Sie, 2008 15:07

Powrót do góry
Botras
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 267
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
Co do "usuwania plam" to nie moje twierdzenia tylko MPS.


Znaczy producenta...

John_Brown napisał:

jaki jest więc kaliber AA-12?


AA-12 jest kalibru 12.

Pią 15 Sie, 2008 22:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.