| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolekcjoner 0.2

Wlasnie wyszla nowa wersja programu oznaczona numerkiem 0.2 ze wzgledu na dosc duza liczbe zmian w stosunku do wersji poprzedniej Uśmiech


  • Poprawiono bardzo wiele bledow
  • GUI troche bardziej usprawnione, przez co wydaje sie byc bardziej przyjacielskie, np. nie mozna kliknac na "usun kategorie" jezeli jakas kategoria nie jest zaznaczona.Wink
  • Dodano hinty do przyciskow
  • Import/Eksport
  • Kolorystyka w stylu OH
  • Poczatek integracji programu ze strona OH
  • Dodano mechanizm pozwalajacy sprawdzic przy starcie programu dostepnosc nowej wersji
  • Mozliwosc ustawienia przezroczystych okienek
  • Dodany instalator programu, dzieki czemu mozna w latwy sposob zainstalowac program i miec ikonke na pulpicie oraz w menu start. Deinstalacja jest rownie prosta.
  • Mozliwosc zmiany kolejnosci kategorii/podkategorii


Jak zawsze wszystkie uwagi mile widziane Wink
Zycze przyjemnego korzystania z programu.
Download 0.2

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Nie 18 Wrz, 2005 16:58

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zabieram sie za testowanie tego cuda. Zobaczymy czy sie przyda na cos

Wto 25 Paź, 2005 16:06

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok, tak na "swiezo"

- dzwieki sa denerwujace, moze niektorym pasuja ale fajna bylaby opcja
wylaczenia ich

- zdjecia... no coz, nie widze opcji jak zdjecie ma byc dopasowywane. Bo jak
na razie to program rozciaga mi foty w pionie i poziomie tak ze wychodza
karykaturki. Moze lepiej byloby gdyby czesc okna w ktorym wyswietla sie
zdjecie byla pusta, ale proporcje fantow bylyby naturalne.

To tak na szybko bo uzywam programu pare minut. Ale juz teraz widze ze blizej mu sie przyjze.

Pozdrawiam

Wto 25 Paź, 2005 16:24

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Wink
palacz napisał:
- dzwieki sa denerwujace, moze niektorym pasuja ale fajna bylaby opcja wylaczenia ich

Możesz bardziej sprecyzować Question Przyznam się, że nie przypominam sobie, żeby jakieś dźwięki były w programie Wink

palacz napisał:
- zdjecia... no coz, nie widze opcji jak zdjecie ma byc dopasowywane. Bo jak
na razie to program rozciaga mi foty w pionie i poziomie tak ze wychodza
karykaturki. Moze lepiej byloby gdyby czesc okna w ktorym wyswietla sie
zdjecie byla pusta, ale proporcje fantow bylyby naturalne.

Słuszna uwaga Uśmiech Co prawda w tej chwili wielkość okienka, w którym wyświetlana jest fotka można dowolnie zmieniać, a tym samym ręcznie dopasowywać wielkość obrazka jednak jest to dosyć brzydkie rozwiązanie Wink Myślę, że pobieranie informacji o oryginalnej szerokości i wysokości obrazka i ustawienie takich wymiarów okna będzie dużo lepszym rozwiązaniem Wink

Pamiętaj, że programik się dopiero co rozwija i dużo mu brakuje żeby dobrze działało wszystko Wink No ale mam nadzieję, że z pomocą użytkowników będzie się stawał coraz lepszy Wink

Czekam na dalsze opinie 8)

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 25 Paź, 2005 17:13

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Witam Wink
palacz napisał:
- dzwieki sa denerwujace, moze niektorym pasuja ale fajna bylaby opcja wylaczenia ich

Możesz bardziej sprecyzować Question Przyznam się, że nie przypominam sobie, żeby jakieś dźwięki były w programie Wink


Bo to pewnie systemowe dzwieki odzywaja sie. Niemniej sa denerwujace.

Program spodobal mi sie. Zajefajna bylaby opcja rozproszonego wyszukiwania np mam guzik, wiem ze ma 3 cm srednicy, ma orzelka, jest polski - wpisuje te kryteria i program przeszukuje centralana baze danych albo szuka u innych userow pasujacych kryteriow. Wiem ze wylecialem za daleko do przodu ale ... pomarzyc mozna Wink
Albo fajne bylyby szablony np dla kategori monety zrobic szablon ktory zawieralby pola: waga , jaki metal, srednica, data, etc (ujednolicioby to wpisy u wszystkich)
Dobra, wiecej nic nie pisze bo latwo jest cwaniakowac, gorzej jak trzeba usiasc i to napisac Uśmiech

Wto 25 Paź, 2005 17:34

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palacz napisał:
Albo fajne bylyby szablony np dla kategori monety zrobic szablon ktory zawieralby pola: waga , jaki metal, srednica, data, etc

Ja się nie znam Wink Przygotuj szablony to nie będzie problemu z wrzuceniem ich do programu Wink
Wyszukiwanie pod względem kilku kryteriów idzie zrobić, ale i tak będzie przeszukiwał lokalną baze Wink

palacz napisał:
program przeszukuje centralana baze danych albo szuka u innych userow pasujacych kryteriow. Wiem ze wylecialem za daleko do przodu ale ... pomarzyc mozna

Hehehe w sumie jest to do zrobienia Uśmiech Pomysł nawet dość ciekawy. Jest jednak pewne ale Uśmiech Jeżeli użytkownicy korzystali by z konkretnych szablonów i wysyłali dane na odpowiedni serwer to wtedy coś takiego ma jakąś szanse na realizacje 8)

Fajnie, że programik się spodobał Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 25 Paź, 2005 21:01

Powrót do góry
masmix
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jezu .wlasnie kupilem kolejny numer oblicz historii.patrze program kolekcjoner.mysle: super,pewnie jakies fajne urzadzenie dzieki ktoremu pokataloguje swoje zbiory,monety wykopki itp. ale niestety program jest straszny.nawet nie bede pisal co w nim mi nie pasuje bo za dlugo by to zajelo wiec napisze co mi pasuje: intro jest ładne i nazwa.reszte należy wymienić.horror.pozdrawiam.

Sro 16 Lis, 2005 21:32

Powrót do góry
Jäger
Schütze

Schütze




Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo motywująca opinia. Bardzo szczęśliwy

Sro 16 Lis, 2005 23:16

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krytykowac to kazdy umie ale masmix to prawdziwy killer. Masmix - sam napisz progsa, zobaczymy czy bedzie lepszy. A jesli juz cos ci sie nie podoba to proponuje uzyc "tworczej krytyki" a nie pojechanie czyjejs pracy po calosci

Sro 16 Lis, 2005 23:46

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masmix zaprojektoj lepszy programik w C++ Ciekawe Czy Tobie wyjdzie Twisted Evil Heh...Czemu drogi kolego nie zarejestrujesz sie?? Twisted Evil
Wiesz postaw się w miejscu ze to Ty zaprojektowałes program Kolekcjoner 0.2 i jeszcze jakis gość (Bez obrazy) krytykuje twoj projekt.
Jak byś sie czuł w takiej sytuacji wymienionej powyrzej???
Ale ja sądze ze Masmix nic jeszcze nie zaprojektowałes, przyznasz ze to prawda??
heh...brak słów

(Wiem, wiem że sie czepiam ale czy to ma jakis wiekszy sens!? Rolling Eyes )
Pozdrawiam i zdrówka Piwo
Mr. Green Sylwestrus Flavius Mr. Green

_________________

Zachęcam do Rejestracji

Czw 17 Lis, 2005 0:40

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sam program nie jest zly. jako "mlody projekt" potrzebuje paru poprawek. powiem tak: niech program sam sie broni Wink . kto chce bedzie uzywal, pomagal autorowi. przymusu nie ma.

pozdrawiam

Czw 17 Lis, 2005 0:50

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja tam proponuje, żeby każdy napisał w punktach co mu się nie podoba i czym chciałby to zastąpić 8) Narzekać potrafi każdy, ale jak już trzeba coś zaproponować to jak widać pojawia się problem Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Czw 17 Lis, 2005 9:15

Powrót do góry
masmix
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie projektuje zadnych programów i nigdy tego nie robiłem,co nie oznacza że nie moge ich krytykować tak jak samochodów pomimo że ich nie robie albo komiksów mimo że nie umiem rysować.Rejestrować się nie zamierzam ponieważ trafiłem tu tylko z odnośnika w samym programie.Co do mojej opinii jest ona oparta na doświadczeniu z programami katalogującymi.Proponuję autorowi zapoznać się choćby z programem "Where is it?" aby zobaczyć jak funkcjonalnie można zbudować program katalogujący.Chciałbym również powiedzieć że mam znajomych którzy programują,studiują informatyke ogólnie siedzą po uszy w komputerach.Oni takie programy jak kolekcjoner robili 10 lat temu.W obecnych czasach wymagałbym troche więcej od programisty.Pozdrawiam.

Czw 17 Lis, 2005 23:25

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

masmix napisał:
Chciałbym również powiedzieć że mam znajomych którzy programują,studiują informatyke ogólnie siedzą po uszy w komputerach.Oni takie programy jak kolekcjoner robili 10 lat temu.W obecnych czasach wymagałbym troche więcej od programisty.

A ja chciałbym zauważyć, że informatyki nie studiuje, bo w ogóle nic jeszcze nie studiuje, tylko przygotowuje się do matury. Jeżeli chodzi o komputery, to w ostatnim czasie głównie siedze w stronach www, a programowanie w c++ traktuje jak narazie jako zwyczajne hobby. Dlatego też program jest pisany w wolnym czasie, którego ostatnio posiadam niewiele. Program w wersji obecnej nie jest nawet w 1/4 drogi do wersji końcowej. Zauważ, że wersja programu to 0.2 a nie 2.0, tak jak już kiedyś pisałem program osiągnie pełną funkcjonalność i odpowiedni wygląd dopiero w wersji 1.0. To co jest w chwili obecnej to mogłoby nawet nie być udostępniane dla ogółu tak jak to bywa z dużą ilością programów, które nie są oznaczone numerem 1.0 Wink

Pozdrawiam

Czw 17 Lis, 2005 23:42

Powrót do góry
Wurm
Marynarz

Marynarz




Posty: 5
Skąd: Ciechanów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niedawno kupilem gazetę "Inne Oblicza Historii" i znalazl sie tam ten ze wlasnie program i moge stwierdzic ze jest to dobry pomocny program ktory pozwala na gromadzenie wielu wiadomosci.

Moj 1 post na tym forum Bardzo szczęśliwy (debiut Razz )

Wto 22 Lis, 2005 23:06

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko nie ma druków naklejek na eksponaty , z numerami itp jak w każdym przyzwoitym muzeum Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Sro 23 Lis, 2005 0:29

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Tylko nie ma druków naklejek na eksponaty , z numerami itp jak w każdym przyzwoitym muzeum

No nie ma i nie wiadomo czy będą Wink Szponek przeczytaj prosze tego posta z linku poniżej, może coś Ci się przypomni 8)

http://obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?t=1485

Sro 23 Lis, 2005 0:41

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palacz napisał:
- zdjecia... no coz, nie widze opcji jak zdjecie ma byc dopasowywane. Bo jak
na razie to program rozciaga mi foty w pionie i poziomie tak ze wychodza
karykaturki. Moze lepiej byloby gdyby czesc okna w ktorym wyswietla sie
zdjecie byla pusta, ale proporcje fantow bylyby naturalne.

Właśnie zostało to poprawione, miniaturka zdjęcia nadal zmniejszana jest do wielkości okna, lecz już z zachowanymi proporcjami, a po kliknięciu przycisku "powiększ zdjęcie" pojawiające się okno przybiera wielkości obrazka, a co za tym idzie powiększone zdjęcie jest pokazywane w oryginalnym rozmiarze Wink

Czyli w nowej wersji już nie będzie problemu, że fotki są zniekształcone 8)

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Pon 28 Lis, 2005 21:51

Powrót do góry
Dan Carter
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 36
Skąd: Iława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc dopiero zaczynam testować ten program. Sam opis kolegów nic mi nie mówi. trzeba przekonać się na własnym komputerze ;- :okret3:

Pon 25 Lut, 2008 1:17

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam na forum, jestem nowy więc nie wiem o co w tym chodzi, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś napisał mi na GG jak się po tym poruszaćUśmiech pozdrawiam:) Uśmiech Czołg2

Czw 10 Lip, 2008 16:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.