| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alak
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monografia Mazowsza

Witam !!!

Nie owijając w bawełnę od razu przechodzę do głównego celu tematu. Otóż już od pewnego czasu szukam monografii Mazowsza z okresu średniowiecza. Oczywiście książka może być poświęcona całej historii Mazowsza, z elementami dziejów ze średniowiecza. Zależy mi przede wszystkim na opisach ludności, życia codziennego, różnic między społeczeństwem Polski właściwej. Jestem jeszcze zasadniczo młody dlatego mogę nie znać wielu pozycji dotyczących tego zagadnienia, dlatego zwracam się do Was o pomoc.

Z góry dziękuję za każdy odzew.

Alak

Wto 15 Kwi, 2008 7:41

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj tu:
http://www.iaepan.edu.pl/cgi-bin/ksiega.pl?monografie

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 15 Kwi, 2008 14:34

Powrót do góry
Alak
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strona ciekawa ale o Mazowszu tylko jedną pozycję znalazłem "Cmentarzysko kultury łużyckiej w Ożumiechu na północnym Mazowszu" i jak sam tytuł wskazuje średniowiecza ona nie dotyczy...

Wto 15 Kwi, 2008 15:55

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To może zajrzyj do monografii Jana Boguskiego o wsi mazowieckiej Czerwin i jego okolicach pt. "Czerwin i okolice".
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 15 Kwi, 2008 16:50

Powrót do góry
Etam
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 329
Pochwał: 1
Skąd: Mazowsze zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę,że jednej książki nie znajdziesz.Trzeba zebrać wiele pozycji,poczytać,szukać.Mam ten sam kłopot i czytam wszystko co choć trąci mazowszem i pewne efekty są.Na początku jest ciężko,ale z czasem wyłania się fajny obraz naszej mazowieckiej dzielnicy.Zaczynasz widzieć prawdziwe jej granice,wioski ktróre kiedyś były miastami,przeprawy,dawne szlaki,itp.Mazowsze położone jest nad Wisłą,więc działo się tu,działo.
Nie podam ,żadnej pozycji książkowej,bo mija się to z celem,nie ma jednej ksiażki na ten temat.

Pią 13 Cze, 2008 8:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.