| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Artykul w GW - negatywny

http://wyborcza.pl/1,87648,5254471,Zabawy_ze_swastyka.html

Koledzy rekonstruktorzy nie mają dobrego wizerunku. Dowodzą tego teksty jak w GW.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 29 Maj, 2008 9:43

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudi, nie koledzy rekonstruktorzy, a reenactorzy niemieccy. Nie mieszaj do tego całkiem sporej rzeszy reenactorów wojsk alianckich czy innych WP, bo to całkiem inna bajka Wink

Czw 29 Maj, 2008 10:50

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Kudi, nie koledzy rekonstruktorzy, a reenactorzy niemieccy.

Dokładnie. Niestety, społeczeństwo polskie jest tak głęboko przesiąknięte germanofobią, że większość ludzi rażą po prostu niemieckie mundury - wszystko jedno, czy SS, czy WH, czy BW (ten ostatni o ile jest naszyta nań flaga, inaczej nikt nie rozpozna, że to niemiecki). Nawet "Krzyżacy" przez wielu widziani są niechętnie.
A jak ktoś rekonstruuje RKKA czy NKWD, to nikomu to nie wadzi...

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 29 Maj, 2008 16:18

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Danziger, przesadzasz. JAkoś nikt nie czepia się AA7. NAtomiast o "Pomeranii" już dawno anedgoty krążą. Może to syndrom "zakazanego owocu" Wink
Wybacz ale jak zobaczyłem na zlocie w Darłowie gościa z mundurze Allgemaine SS to mnie samemu poziom agresji skoczył.
PS
Cytat:
czy BW (ten ostatni o ile jest naszyta nań flaga, inaczej nikt nie rozpozna, że to niemiecki)

Ten "groszek" z daleka już "śmierdzi" BW Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 29 Maj, 2008 19:35

Powrót do góry
RSOOST
Chorąży

Chorąży




Posty: 181
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Wiadomo wibiurcza gazetka od roku gromadziła i lepiła ten paszkwil ba nawet posówała się do tego żeby skłócić grupy między sobą i to już nie tylko te które odważają WH i SS ale nawet próbowali znależ jakieś chaczyki na WP 39 a konkretnie na ułanów. Kol. danzigier zaliczyłem sporo imprez jak żołnierz SS i nigdy jakoś nie zostałem opluty przez publiczność itp. wręcz przeciwnie czesto do nas podchodzili starsi ludzie którzy przeżyli okres okupacj i rozmowa była normalna a kiedy jeszcze zobaczyli że zajmujemy się tematem histori II WŚ poważnie i szczegółowo a nie tylko żeby się przebrać i postrzelać przed publiką ci ludzie a zwłaszca weterani byli pod wrażeniem że tak dobrze to robimy. Pozdrawiam

Czw 29 Maj, 2008 19:49

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale nawet próbowali znależ jakieś chaczyki na WP 39 a konkretnie na ułanów.


Wybacz, ale na nich nieszczególnie trzeba szukać haków. Jakieś pijackie szarże i inne zachowania choćby na Bzurze jednoznacznie dyskwalifikują niektórych.

Czw 29 Maj, 2008 20:12

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Danziger, przesadzasz. JAkoś nikt nie czepia się AA7. NAtomiast o "Pomeranii" już dawno anedgoty krążą. Może to syndrom "zakazanego owocu" Wink

Red. Sowula i Gondek czepiali się kilku grup, nie tylko Pomeranii.
Z artykułu przebija czytelna teza: jakakolwiek rekonstrukcja SS jest be.
M. in. oburzali się na pomysł odtworzenia SS Heimwehr Danzig przy rekonstrukcji walk o Pocztę Polską. Ciekawe kto wobec tego miałby ją atakować - wyłącznie gdańskie Schupo? A może WP - wtedy po obu stronach będą "dobrzy".
maxikasek napisał:
Wybacz ale jak zobaczyłem na zlocie w Darłowie gościa z mundurze Allgemaine SS to mnie samemu poziom agresji skoczył.

A widzisz. A czy poziom agresji wzrasta Ci też na widok munduru NKWD?
maxikasek napisał:
Ten "groszek" z daleka już "śmierdzi" BW Wink

Jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o mundurach. Dla większości ludzi to po prostu "moro", wielu nie odróżni go od "innych moro" - np. DPM czy woodland.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Pią 30 Maj, 2008 0:13

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja na tego typu wybryki dziennikarskie patrzę jako na świetną reklamę – w tym przypadku sprawdza się doskonale przysłowie: „nie ważne jak o nas mówią, byle mówili”.

Sam odtwarzam sylwetką żołnierza niemieckiego Wehrmachtu i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że w naszym kraju mimo wszystko odbiór społeczny rekonstrukcji niemieckiej jest pozytywny i ludzie przychylnie reagują na nasze hobby.

Dzięki takim artykułom w brew pozorom znacznie wzrasta zainteresowanie (mam na myśli to zdrowe) tym tematem – po publikacji tego artykułu ruch na forum mojej GRH wzrósł niepomiernie, a codziennie odbieram maile z pytaniami o umundurowanie, wyposażenie etc. konieczne do odtwarzania takiej czy innej formacji niemieckiej z okresu II WŚ.

Na szczęście w kontraście do pisaniny GW, są inne media, która obiektywnie potrafią pisać o rekonstrukcji niemieckiej:
http://www.zw.com.pl/artykul/245610.html

Pozdrawiam
Hindus

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Pią 30 Maj, 2008 8:27

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A widzisz. A czy poziom agresji wzrasta Ci też na widok munduru NKWD?

Nie wiem, nie widziałem takiego na zlocie, nie wzrusza mnie też Waffen-SS. Ale widok czarnego munduru z czerwoną opaską na ramieniu przyznasz, że może budzić agresję.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 30 Maj, 2008 17:07

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Ale widok czarnego munduru z czerwoną opaską na ramieniu przyznasz, że może budzić agresję.


heh.. jedyne co by mi podnioslo adrenaline - to ta Pani z Twojego awataru Bardzo szczęśliwy

a tak na serio - artykul to paszkwil dziennikarski - nic wiecej. Nie za bardzo da sie to czytac...
Ale szum jest - gazeta sie sprzeda i jak Hindus napisal: reneaktorzy tez beda slawniejsi Bardzo szczęśliwy

_________________
pozdrawiam !! michal

Pią 30 Maj, 2008 23:01

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Nie wiem, nie widziałem takiego na zlocie, nie wzrusza mnie też Waffen-SS. Ale widok czarnego munduru z czerwoną opaską na ramieniu przyznasz, że może budzić agresję.

Nie wiem. Na mnie działa podobnie jak mundurek harcerski. A w sytuacji szczególnej, na zlocie pewnie nie zwróciłbym specjalnej uwagi.
Chyba, że to byłby "mundur" a la prince Harry - bo takich niestety też się czasem na zlotach widuje - wówczas wzrost ciśnienia można zrozumieć Twisted Evil

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 31 Maj, 2008 0:01

Powrót do góry
Misiak
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 53
Skąd: Sztolica Warszawa!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

danzinger napisał:
maxikasek napisał:
Ten "groszek" z daleka już "śmierdzi" BW Wink

Jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o mundurach. Dla większości ludzi to po prostu "moro", wielu nie odróżni go od "innych moro" - np. DPM czy woodland.

Ja jako jeden z niewielu w pierwszych klasach w moim gimnazjum wiem co nieco o DWŚ. Jeden kolega, który mnie bardzo lubi postanowił zaprosić mnie do swego domu. Pokazał mi tam kurtkę BW(jaką można kupić za 50 zł.) i powiedział, że to jest drugowojenna kurtka Waffen SS i dostał ją w spadku od dziadka... Zdziwiony Jak mu wytłumaczyłem, że umiem odróżnić mundur BW od SS to się zrobił czerwony, powyzywał, że nie znam się na II wojnie itp. Inną sytuacją jest to, że jeden uczeń na jesieni chodził w kurtce BW i spodniach (nie wiem jakiej firmy) w kamuflarzu WH splittertarn. Nauczycielka historii zapytała się, czy to nie jest przypadkiem jakiś hitlerowski mundur, bo widzi flagę niemiecką na ramieniu... Smutna jest taka niewiedza, co? Crying or Very sad
Pozatym był już artykuł o reco Waffen SS po rekonstrukcji przełamanie 2007 w lokalnej gazecie. Artykuł nasił nazwę "Bawią się w zbrodniarzy".

_________________
Pozdrawiam wszystkich,
Misiak
"MarPat to jest flektarn, tylko, że w gorszej rozdzielczości" Bardzo szczęśliwy

Sro 04 Cze, 2008 21:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.