| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rakieta

Witam , znalazłem to na strychu u babci gdzie tynki robiliśmy. Umyłem i dołączyłem do kolekcji (puste w srodku)

ale co to jest ? - nie daje mi to spać

zapewne współczesne LWP

POMOCY



Opis załącznika:

Czw 19 Sty, 2006 1:07

Powrót do góry
stryju68
Bosman

Bosman




Posty: 85
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może ma to jakieś napisy? Zrób zbliżenie części tylniej

Czw 19 Sty, 2006 4:35

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak tylko cechę RLM 8-344 wybitą na tylnym stateczniku. Zdjęć ze wzgledu na pracę wyjazdową niestety w ciągu kilku miesięcy nie będzie.

pozdr

_________________
http://powrotlegendy.pl

Pią 20 Sty, 2006 0:37

Powrót do góry
redmike5
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 36
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to chyba niezle trafienie. Bardzo szczęśliwy
Pod spodem zdjecie z nazwa. Wiecej mozna poczytac na:
http://www.geocities.com/Augusta/8172/panzerfaust12.htm#x4
pzdr



Opis załącznika:

Pią 20 Sty, 2006 13:48

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Rakieta

163TDH napisał:
Witam , znalazłem to na strychu u babci gdzie tynki robiliśmy. Umyłem i dołączyłem do kolekcji (puste w srodku)

ale co to jest ? - nie daje mi to spać

zapewne współczesne LWP

POMOCY


To ma być dowcip?!?!?!?! Zszokowany
Czy chcesz nam powiedzieć, że na struchu znalazłeś niemiecką rakietę powietrze-powietrze Ruhrstahl/Kramer X-4?
Poszukaj dobrze może Wasserfall tam też gdzieś leży Wink

p.s. A możesz zrobić i wrzucić zdjęcie tyłu, a dokładnie samej dyszy wylotowej? Chętnie poczekam te "kilka miesięcy", aż bedziesz mógł je zrobić? Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pią 20 Sty, 2006 14:06

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgodnie ze zdjęciami to na lotkach jest o jeden nit za dużo Bardzo szczęśliwy jest pięć, a na archiwalnych fotkach cztery. I "głowica" do korpusu była mocowana obejmą na nity- tu jej nie widać. Te nity na silnik boczny (kórego brak) sa chyba za daleko na skrzydle. Ogólnie fajny model.


Opis załącznika:
1

Pią 20 Sty, 2006 15:58

Powrót do góry
redmike5
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 36
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Looknijcie na ten link:
http://www.members.aol.com/rayeso/index.html/Rktside.jpg

Uderzajace podobienstwo Laughing Ktos tu nas chyba w maliny wpuszcza.
A maksikasek juz nawet stwierdzil ze to podroba Laughing
pzdr

Pią 20 Sty, 2006 17:29

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
hehe macie mnie to żart oczywiście , no ale prawie prawie się udało

Z doświadczeń nad modelami (wzorami) typu X, w szczególności z obracajacym się wokół własnej osi typem X-3, rozpoczął w kwietniu 1944 r. Dr. Kramer konstruowanie małej powietrznej rakiety bojowej, która była przewidziana specjalnie dla Focke-Wulf Fw 190 i figurowała (produkowana była - nie jestem pewien, czy była produkowana, trudo wywnioskować to z kontekstu, ponieważ opis jest zbyt frywialny) początkowo pod oznaczeniem RLM 8-344, następnie włączono ją do systemu znakowania serii typów X. Skonstruwanie silnika cieczowo-rakietowego zostało zlecone firmie BMW. Jako system kierowania wybrano dalekie kierowanie kablowe.Po początkowych próbach w komorze chłodzącej oraz na urządzeniach skrętnych i katapultujacych, urządzenie otrzymało póznym latem 1944 roku zwolnienie na pierwsze poligonowe próby startu. Pierwszych pięć udanych startów miało miejsce na poligonie w Bielefeld'zie, po tym kontynuowano dalej wypróbowanie samolotów. Kierowanie z dala typu X-4 było pod koniec wojny gotowe do produkcji seryjnej. Przy tym okazało się, że kierowanie poprzez kabel przy liczbie Machów M=0,9 wykazywało wystarczające wyniki, jednakże przy większych szybkościach musiałoby być zastąpione przez kierowanie drogą radiową. Natomiast pojawiły się trudności z magazynowaniem i obchodzeniem się ze słupem Salpeter'a silnika BMW. Z tego też powodu dla pierwszej serii X-4 miał znalezć zastosowanie silnik prochowo-rakietowy, który został opracowany przez Schmidding(a) pod oznaczeniem 109-603 i składał się z lanego diglycol-prochowego ładunku, który dawał na 8 sekund pchnięcia w sile 150 kp. Do zastosowania bojowego typu X-4 już nie doszło.

Pią 20 Sty, 2006 19:30

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
początkowo pod oznaczeniem RLM 8-344, następnie włączono ją do systemu znakowania serii typów X.


Dokładnie na odwrót - X-4 to wewnętrzne oznaczenie zakładowe Ruhrstahla, a 8-344 to oficjalny numer nadany przez RLM GL/C.

Cytat:
nie jestem pewien, czy była produkowana, trudo wywnioskować to z kontekstu, ponieważ opis jest zbyt frywialny)


W produkcji było cca 1000, ale tylko 100 ukończono.

Ten ze zdjęcia powyżej jest własnością Raya Corridona; został przez niego znaleziony na kupie gratów w lokalnym muzeum (nie pomnę, bodaj w Stanach czy Kanadzie) - w zasadzie to była tylko głowica i sekcja zbiorników + silnik (i chyba szpule). Cała reszta jest rekonstrukcją z drewna, na podstawie zdjęć.

Pzdr

Grzesiu

Pon 30 Sty, 2006 18:11

Powrót do góry
redmike5
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 36
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja znalazlem info ze zbudowano 950 X-4.
pzdr

Wto 31 Sty, 2006 13:31

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

163TDH napisał:
... to żart oczywiście , no ale prawie prawie się udało... .

Optymista z Ciebie, oj optymista! Bardzo szczęśliwy


Cytat:
... była przewidziana specjalnie dla Focke-Wulf Fw 190 ...

Nie tylko...

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 31 Sty, 2006 14:10

Powrót do góry
PiroTechMen
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja po zobaczeniu foty wiedziałem ze niemasz tej rakiety np. Rakieta w stanie nie naruszonym ?? na strychu ?? i taki masz pokój mysliwy czy co xD .

Sob 31 Maj, 2008 10:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.