| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BAGNET Czym czyscic i czy jest sens?

Witam mam w domku taki bagnet prezentowany juz kiedys w identyfikacji jest chyba po elektrolizie ale jego stan do konca mnie nie zadowala. Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob przywrocic mu troszke blasku ? zdjecie prezentuje lepsza strone bagnetu jednak wdenerwuja mnie te jakby pootwierane pory w materiale w ktorych nie jest za czysto i tu moje pytania:

1) Czy czyszczeniem mosiezna szczotka na wiertarce nie zniszcze oksydy i czy to zmieni efekt na lepsze? Czy nakladanie pasty polerskiej lekkościernej podczas takiego zabiegu złagodzi ewentualnie poprawi efekt?

2) Czy jestem w stanie nadać mu połysk czy tego tego potrzebny byłby mocniejszy szlif?

ZDJęCIA POKARZA CHYBA NAJLEPIEJ W CZYM PROBLEM .



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 06 Maj, 2008 9:24

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zostaw , bo jaki jest sens ożywiać to co dawno jest martwe . Jeżeli piszesz o połysku to zajrzyj do "szafy setha" w dziale kolekcje Laughing tam znajdziesz bagnet z połyskiem Twisted Evil Mam tego kilka ...... dziesiąt i uważam że z zardzewiałego wykopka zawsze otrzymasz wykopek , a kombinowanie , szlifowanie czy dorabianie to zwykła dewastacja i tak zniszczonego przedmiotu . Dlatego radzę zostaw jak jest . Ten bagnet ma swoją historię i w takim stanie najlepiej ją przedstawia.

Wto 06 Maj, 2008 20:42

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe masz racje seth wiadomo juz od dawna ze z g.wna bata nie ukrecisz dlatego nawet sie nie łudze ze bedzie wygladal jak nowy chodzi mi o czysszczenie po to by nie zrzeralo mi go dalej. Nie wiem czy dalsze czyszczenie cos mu pomoze poki co przejechalem go mosiezna szczotka na wiertarce jednak nie usunelo to wszystkich brudow no nic chyba taki musi pozostac na koniec przejechalem go szmatka z oliwka i chyba utrzyma mi sie w takim stanie bez postepu korozji.

Nie jestem fanem ulepszania czegos co swoim stanem przedstawia swoja historie wole orginal w najgorszym stanie niz klej szpachle i dodatki taka sama sytuacje mam z m40 ktory ma leko tyl poszarpany odłamkami a jednak szkoda en kawalek "histori" szpachlowac" do wlasnej inwencji tworczej mam odlew z włokna i na nim sie moge bawic w tuningowanie.

Czy masz jakies propozycje co do konserwacji tego bagnetu kol. seth??

Czw 08 Maj, 2008 10:27

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Technik jest kilka , od wosku z benzyną ekstrakcyjną po ....... Ja co jakiś czas używam WD 40 , może to banalne ale skuteczne . To co wisi na ścianie i tak jest narażone na korozję , bo ściana działa jak należy Laughing Dlatego trzeba fant z miłością zakonserwować . Wink

Czw 08 Maj, 2008 20:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.