| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wyroi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wykrywacze z Allegro - proszę o pomoc!

Witam!
Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o poszukiwanie różnych ciekawych rzeczy za pomocą wykrywacza matalu. Ostatnio nałogowo łaże po starym poligonie i znajduję obiekty zarówno poniemieckie jak i nieco późniejsze - poradzieckie. trafiłem jedna bombę i 8 granatów. Poza tym dużo drobnych rzeczy. Niesamowite uczucie. chciałbym kupić sobie tani wykrywacz (kupię drogi jeśli poczuję, że to pasja dla mnie). Nie znam się na tym totalnie. czytałem,że są takie nastawione głównie na monety inne nie. Chciałbym coś uniwersalnego, bez zbędnych bajerów, ale w miarę, żeby było skuteczne. Na Allegro można coś trafić od 200 do 400 złotych. Proszę o radę.

_________________
Ahoj przygodo!!!!!!!!!

Sro 12 Paź, 2005 11:24

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Wykrywacze z Allegro - proszę o pomoc!

Wyroi napisał:
Witam!
Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o poszukiwanie różnych ciekawych rzeczy za pomocą wykrywacza matalu....trafiłem jedna bombę i 8 granatów....Niesamowite uczucie.....Proszę o radę.


Również witam !!

Moja rada.
Dowiedz się najpierw ile 'działka" kosztuje....
Komunalnego-Północnego w Wawie nie polecam. Drogo jak cholera.
Bródno i Powązki... - to samo, drożyzna.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Chłopie, zastanów się- co robisz....
Piszesz że jesteś laikiem, ale bombka i grnaty... CACY.

Mózg mi się właśnie zlasował....
Więcej już nie piszę, to chyba oczywiste.

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Ps.: Jakie kwiaty lubisz najbardziej?? Jak by co....

Sro 12 Paź, 2005 20:40

Powrót do góry
Wyroi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

?le się wyraziłem. Po pierwsze znam się na militariach. Po drugie nie zbieram niewypałów, żeby je rozbrajać w garażu - nie jestem idiotą. Interesuje się historią (nie tylko II Wojny Światowej). Chciałbym m.in przeczesać okolice pałacu w Okuniewie czy też zupełnie z innej bajki, chciałbym zrobić wyjazd w Bieszczady i poszukać pozostałości po UPA.
?le mnie kolega zrozumiał, ale pewnie dlatego, że ja się niejasno wyraziłem. Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o odpowiedź.

_________________
Ahoj przygodo!!!!!!!!!

Sro 12 Paź, 2005 22:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

widziałem jakieś "jable" w hipermarkecie za 70 dych.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 13 Paź, 2005 0:32

Powrót do góry
Wyroi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W supermarketach są takie rzeczy i to za taką cenę? To działa? Tzn. jak np. leży coś wielkości 10 cm2 na głębokości 10 cm to ten "jable" (nie wiem co to oznacza) zadziała? Który to supermarket?
Dzięki za odpowiedź!

_________________
Ahoj przygodo!!!!!!!!!

Czw 13 Paź, 2005 13:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

widziałem w chyba w Geant- czy działa nie powiem. Made in china. NAwet nie oglądałem tego.

Czw 13 Paź, 2005 16:03

Powrót do góry
Wyroi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak. Jak będę to zapytam.
_________________
Ahoj przygodo!!!!!!!!!

Czw 13 Paź, 2005 22:53

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak będziesz, to nie pytaj,
bo jeszcze kupisz, niechcący.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Ps.: Problem polega na tym, że takim sprzętem mozna znaleźć wszystko.....

Czw 13 Paź, 2005 23:37

Powrót do góry
Wyroi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki, ale może na poczatek dla totalnego laika dla zajawki to wystarczy... Chociaż pewnie kupię coś z Allegro za jakieś 300 złotych a to za 70 dla siostrzeńca bo razemsię wybieramy na poszukiwania. Dziękuję za pomoc.
_________________
Ahoj przygodo!!!!!!!!!

Pią 14 Paź, 2005 10:41

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uśmiech To co za te kwote kupisz na Allegro moze okazac sie ....
Lepiej zapytaj co o danym egzemplarzu sadzimy przed licytacja.

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Nie 16 Paź, 2005 23:37

Powrót do góry
Wyroi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK.Dzięki!Ja coś znajdę napewno nie omieszkam wcześniej zapytać.
_________________
Ahoj przygodo!!!!!!!!!

Pon 17 Paź, 2005 11:03

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To w taki razie ja pozwole sobie wtrącić.
Czy Armanda Penetratora uzywanego za 380 PLN warto brać , czy w tej cenie znajde coś lepszego.
Na razie nie mam sprecyzowanych planów co do kierunku poszukiwań, ale chyba bardziej skłaniałbym się ku militariom, choć niekoniecznie amunicji. Bardziej elementy wyposażenia.

_________________

Pią 21 Paź, 2005 8:14

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli bardziej chcesz zelastwo kopac? Pomysl moze nad jakims PI -maja znacznie wieksze zasiegi od VLF - polscy producenci Nowak,Knot,Bedelewski ,ktos w Kieleckim i niedlugo Rutus.
No i jeszcze Jabel-PI do samodzielnego montazu-sporo info o nim na stronie www.poszukiwanieskarbow.com

A skoro mowa o Armandzie ,a i Armand /jako osoba/ pojawil sie na forum-pytanie do niego-czy Panski najprostszy model to PI? czy vlf-bo jakis statyczny sie wydaje???

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Pon 24 Paź, 2005 22:05

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja miałem penetratora z 40cm cewką. daruj sobie. to sprzęt na Tygrysa- nic mniejszego nie znjadziesz. I zapomnij w miarę punktowym okresleniu miejsca sygnału.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 25 Paź, 2005 1:19

Powrót do góry
Armand
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Penetrator

Już od dobrych kilku lat Penetratory produkowane są z sondą ażurową 28 cm - dokładnie wskazującą małe przedmioty. Warto przy "specjalistycznych" wypowiedziach zapoznać się z bieżącą sytuacją, a nie wprowadzać w obieg informacje "historyczne". Firma Armand istnieje od 20 lat i cały czas wprowadza zmiany produkcyjne. Proponuję, aby "historycy" wypowiadali się pod innymi tematami.

Wto 25 Paź, 2005 10:38

Powrót do góry
Armand
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A skoro mowa o Armandzie ,a i Armand /jako osoba/ pojawil sie na forum-pytanie do niego-czy Panski najprostszy model to PI? czy vlf-bo jakis statyczny sie wydaje???

Najprostrzy model to Discoverer , VLF, wyposażony jest w pracę statyczną i dynamiczną : www.armand.pl

Wto 25 Paź, 2005 10:42

Powrót do góry
szymo
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. A co sądzicie o MD 3005 lub MD 3006 i czy one sa lepsze od tych Jablów?

Sro 26 Paź, 2005 16:25

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szerszą dyskusję prowadziliśmy na innym forum --> http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=881
Możesz sobie poczytać..

Sro 26 Paź, 2005 18:06

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szymo napisał:
Witam. A co sądzicie o MD 3005 lub MD 3006 i czy one sa lepsze od tych Jablów?


Witam!
Tak się składa iż kupiłem sobie za 200zł MD3005 dla nauki i złapania bakcyla Wink i swoje zadanie spełnił Exclamation a teraz dopiero zacząłem myślę o kupieniu wykrywacza do poszukiwań, gdyż MD nadaje się świetie do nauki ale zasięgi ma żadne Crying or Very sad
Fakt ! na monety które zalegają do głębokości 10cm jest b.dobry ale reszta jest do d..... dyskryminacja słaba-większy kawałek blachy bierze za kolor, jak ustawisz mocniej dyskryminację to znowu omija monety - jednym zdaniem- do nauki i zabawy tak do konkretnych poszukiwań raczej nie polecam.

Czw 27 Paź, 2005 12:45

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Penetrator

Armand napisał:
Już od dobrych kilku lat Penetratory produkowane są z sondą ażurową 28 cm - dokładnie wskazującą małe przedmioty.

Heh - własnie przyszedł mój wykrywacz. Niestety ma sondę "pełną" Smutny Smutny - czy jest mozliwość dokupienia sondy azurowej ? No i czy mozna podpiąć inną sonde niż ta ?
EDIT
A tak nawiasem mówiąc róznica w czułości pomiedzy cewką ażurową, a pełną jest aż tak znaczna ?
Pytam, bo kurcze trochę rozczarowany jestem. Wprawdzie udało mi się w lesie, gdzie jest trochę transzei, znaleźć jakąś starą procę drucianą, ale kurcze to chyba tylko dlatego, że była tylko przykryta opadłymi liśćmi. Nie wiem czy dałoby się coś odszukać, gdyby było głebiej w ziemi.
Jutro wybieram się na plażę pobliskiego zbiornika - zobaczymy jaki bedzie efekt.

Czw 27 Paź, 2005 12:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.