| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamiln2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Numer 06 - 01/2005 potrzebuje pomocy

Witam, przygotowuje prezentacje maturalna o powstaniach narodowych. Do literatury przedmiotu dałem artykuł "Powstanie Listopadowe - Wojna niewykorzystanych możliwości". Czy ktoś z was może powiedzieć mi na których stronach jest ten artykuł?? Rolling Eyes

Czw 03 Kwi, 2008 19:18

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę Wink :
http://www.ioh.pl/pelne.php?Art=1039

Pozdrawiam, żukow Razz

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 03 Kwi, 2008 19:22

Powrót do góry
kamiln2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja wiem ze na stronie jest ten artykuł, dzięki temu do niego dotarłem. Ale muszę wiedzieć dokładnie na jakich stronach znajduje się w gazecie, bo muszę zamieścić ta informacje w bibliografii.

Czw 03 Kwi, 2008 20:04

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Artykuł ukazał się w numerze : pażdziernik /listopad 2005 na stronach 61-68 autor Maciej Neumann

Czw 03 Kwi, 2008 20:12

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kamiln2 napisał:
Ale muszę wiedzieć dokładnie na jakich stronach znajduje się w gazecie, bo muszę zamieścić ta informacje w bibliografii.

A nie słyszał Kolega o bibliografii źródeł elektronicznych? Zwyczajowo autor, tytuł, ścieżka dostępu i data.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 03 Kwi, 2008 20:25

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja to bym chętnie obejrzał tą prezentację...
i zobaczył całość bibliografii....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 03 Kwi, 2008 22:21

Powrót do góry
kamiln2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:

A nie słyszał Kolega o bibliografii źródeł elektronicznych? Zwyczajowo autor, tytuł, ścieżka dostępu i data.


niestety nie można podawać stron internetowych jako źródła.

Czw 03 Kwi, 2008 22:50

Powrót do góry
kamiln2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Ja to bym chętnie obejrzał tą prezentację...
i zobaczył całość bibliografii....


jak będzie gotowa mogę podesłać Laughing


Ostatnio zmieniony przez kamiln2 dnia Pią 04 Kwi, 2008 0:33, w całości zmieniany 1 raz

Czw 03 Kwi, 2008 22:51

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kamiln2 napisał:
niestety nie można podawać stron internetowych jako źródła.

Totalna bzdura i głupota. Widziałem dziesiątki prac studyjnych, dyplomowych i dysertacji doktorskich gdzie umieszczane są źródła internetowe. Jeżeli to co napisałeś to Twoje zdanie to jesteś w olbrzymim błędzie, jeżeli to zdanie nauczyciela/komisji/dyrekcji szkoły to znaczy, że pod względem rozwoju tkwią jeszcze głęboko w drugiej połowie ubiegłego wieku.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 03 Kwi, 2008 23:43

Powrót do góry
kamiln2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:

Totalna bzdura i głupota. Widziałem dziesiątki prac studyjnych, dyplomowych i dysertacji doktorskich gdzie umieszczane są źródła internetowe. Jeżeli to co napisałeś to Twoje zdanie to jesteś w olbrzymim błędzie, jeżeli to zdanie nauczyciela/komisji/dyrekcji szkoły to znaczy, że pod względem rozwoju tkwią jeszcze głęboko w drugiej połowie ubiegłego wieku.

Ja tego nie wymyśliłem. Cytuje nauczycieli języka polskiego.

Pią 04 Kwi, 2008 0:29

Powrót do góry
kamiln2
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Artykuł ukazał się w numerze : pażdziernik /listopad 2005 na stronach 61-68 autor Maciej Neumann


co oznacza 01/2005 ?

Pią 04 Kwi, 2008 0:32

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kamiln2 napisał:
Ja tego nie wymyśliłem. Cytuje nauczycieli języka polskiego.

Panie w Niebiesiech! I to na poziomie liceum taki ciemnogród? Nic dziwnego, że potem na studiach bywa dramatycznie. Dawno temu gdzieś już tu pisałem o zgubnym wpływie nierozwojowego modelu edukacyjnego na poziomie średnim. A może to jednak wyjątki (bo wiele zależy od ludzi)? Są tu przeca nauczyciele szkół średnich. Poklarujcie mi bo lubię mieć pełniejszy obraz sytuacji.
Że w podstawówkach jest dramat to już wiem, bo jestem mocno na czasie.

kamiln2 napisał:
co oznacza 01/2005 ?

Drzewiej, jak IOH wydawany był regularniej to oznaczało to pierwszy numer w 2005 roku (szósty od początku wydawania gazety).
Teoretycznie powinno być sześć numerów na rok. Jak jest każdy wie. Życie to nie bajka Wink .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 04 Kwi, 2008 0:43

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kamiln2 napisał:
niestety nie można podawać stron internetowych jako źródła.


2 lata temu można było to czemu teraz by nie można było tego robić Wink Wątpie, żeby ktoś wprowadził akurat zakaz tego typu Wyluzowany

Pozdrawiam
Dawid

Pią 04 Kwi, 2008 8:38

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To raczej nie odgórne zakazy a indywidualna kwestia nauczyciela - jeden uzna, inny nie.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 04 Kwi, 2008 20:29

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Korzystając z okazji. Jeszcze całkiem niedawno było tak, że przy ograniczonym dostępie do dokumentów przepisywano odnośniki z co światlejszych opracowań, a te odsyłały do nieistniejących już teczek w archiwach, bo te dawno przeszły reorganizację. Co więcej, niekiedy cytowano jakąś książkę, ale treść znajdowała się na stronie innej niż wskazana (przyłapałem przedwczoraj na tym pewnego utytułowanego naukowca). Kiedyś było to naprawdę do zrozumienia, bo wielu ludzi nie chciało wyważać otwartych drzwi, a powoływanie się w kółko na jedno źródło "źle wyglądało".

Dziś w dobie funkcjonowania dokumentów w wersji elektronicznej jak najbardziej można, a nawet trzeba zaznaczyć, że informację pozyskano z określonego źródła. Wiele publikacji jest już dostępnych w sieci. Zarówno gazety jak i ośrodki naukowe udostępniają teksty w wersji elektronicznej czy to w postaci takiej jak IOH (tu żółta kartka Wink za brak autora!) czy w formie pdfów jak np. Przegląd Morski czy Zeszyty Naukowe AMW. Nie widzę podstaw, by kłamać, że się widziało oryginał w sytuacji, gdy wersja elektroniczna jest powszechnie dostępna i zawiera identyczne treści! Czy ktoś by mi uwierzył, że gdy w opracowaniu naukowym powołuję sie na traktat z 1848 roku to miałem go w ręku? A przecież, wersja elektroniczna, z której korzystałem, może zawierać błędy w stosunku do oryginału i za 10 lat ktoś to odkryje mając ze mnie niezła polewkę! Co innego literatura popularnonaukowa czy beletrystyka, gdzie bibiografia to jeno zasygnalizowanie kierunku czerpania informacji.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 05 Kwi, 2008 1:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.