| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koleszka14
Sierżant

Sierżant





Posty: 83
Pochwał: 1
Skąd: Prudnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

uprawnienia służb porządkowych. ale jakie??

No właśnie, jakie uprawnienia posiada np. leśniczy, gajowy, policjant, itd. Jakie mają oni prawa i czy mogą mnie np. przeszukać, wylegitymować, itd., gdy zobaczą mnie z wykrywaczem kopiącego dołki w lesie, na polu i innych tego typu miejscach Question
_________________
SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE

Pią 15 Lut, 2008 17:37

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kopiac dolki w lesie mozesz zostac ukarany - przez lesniczego-za "niszczenie sciolki"
Z reguly lesnicy sa wporzo-no chyba ze mu nakopiesz i zostawisz dolow/albo ktos to zrobil przed toba /.
Nie ma prawa Cie przeszukac ale do tego moze wezwac Straz Lesna-ta ma uprawnienia i ciezko sie z nimi dyskutuje.
Policjant Cie zawsze moze - sam wykrywacz wystarczy bys zostal podejzany....u nas o kradziez zlomu-juz nam przekopywali samochod nieraz.
Czego tez teoretycznie nie moga-ale znajac zycie i tak prokurator wystawi zaswiadczenie o "zasadnosci przeszukania ze wzgledu na podejzenie o..." tez przerabialem. Laughing
I co im zrobisz?

Jesli moge doradzic-starac sie z nimi zawsze grzecznie,nie "stawiac sie" pokazac fanty...

Juz nieraz spotkani z lesniczym zaczynalo sie od "Co wy mi tu kur..kopiecie?" a konczylo impreza w lesniczowce Uśmiech ze zgoda na kopanie i zaprowadzeniem na miejscowki...

Nie 17 Lut, 2008 5:15

Powrót do góry
koleszka14
Sierżant

Sierżant





Posty: 83
Pochwał: 1
Skąd: Prudnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to w moim rejonie muszę sie wystrzegać, bo dołków w lesie jest co nie miara, ja po sobie zawsze zakopuje, ale jak by mi kazali te wszystkie dołki pozostawione przez innych zakopać to chyba bym sie w miesiąc nie wyrobił.
_________________
SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE

Nie 17 Lut, 2008 10:56

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O bardzo ciekawy temat, dla mnie w kontekście airsoftu. Często bowiem strzelamy się w lesie - czy tutaj też jakiś leśniczy może nam coś zarzucić (np. deptanie mchu czy coś w tym stylu?)
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 17 Lut, 2008 12:07

Powrót do góry
sanoczanin
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 154
Skąd: SANOK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety jak cie nakryja przy dołkach ktor ty nie wykopałeś to się z tego nie wytłumaczysz,ale zawsze spokojna rozmowa doprowadza do szczęśliwego końca,pozdrawiam
_________________
Rynio

Nie 17 Lut, 2008 13:37

Powrót do góry
sanoczanin
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 154
Skąd: SANOK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podczas wykonywania czynności służbowych, strażnicy leśni mają prawo do:
legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, wykroczeń jak również świadków oraz inne osoby przebywające w granicach Lasów Państwowych,
zatrzymania i kontroli środków transportowych w celu sprawdzenia ładunku oraz przeglądania bagaży w razie zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego,
kontroli podmiotów gospodarczych zajmujących się obrotem i przetwarzaniem drewna oraz innych produktów leśnych, w celu sprawdzenia legalności pochodzenia surowców drzewnych i innych produktów leśnych,
przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, w przypadku uzasadnionego podejrzenia o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia,
ujęcia na gorącym uczynku sprawcy czynu zabronionego albo w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa oraz jego doprowadzenia na Policję,
odbierania za pokwitowaniem przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub wykroczenia oraz narzędzi i środków służących do ich popełnienia,
nakładania oraz pobierania grzywien, w drodze mandatu karnego za wykroczenia popełnione na terenach leśnych,
prowadzenia dochodzeń i postępowań sprawach o wykroczenia oraz udział w rozprawach w charakterze oskarżyciela publicznego,
użycia i noszenia broni palnej oraz gazowej,
zastosowania środków przymusu bezpośredniego w stosunku do osób uniemożliwiających wykonanie przez niech czynności służbowych. Lasów.

_________________
Rynio

Nie 17 Lut, 2008 13:40

Powrót do góry
koleszka14
Sierżant

Sierżant





Posty: 83
Pochwał: 1
Skąd: Prudnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

o to mi właśnie chodziło sanoczanin Piwo
a jeśli chodzi o inne służby Question

_________________
SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE

Nie 17 Lut, 2008 14:57

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę o wysokości mandatów:
- kto niszczy darń i ściółkę- do 500zł,
- kopanie dołków- do 1000 zł,
- parkowanie czy wjazd do lasu- do 100 zł,
- używanie otwartego ognia, palenie papierosa- areszt lub grzywna,
- niszczenie korzeni - do 2000 zł (wg słów SL).
Przy czym SL jak już daje to górną granicę.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 18 Lut, 2008 0:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.