| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojaroth
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kontrowersyjny awatar

Jako, że w temacie "Szybki ban" pojawiła się mała kontrowersja, postanowiłem poruszyć problem, który w mojej opinii jest istotny. Niedawno zarzuciłem jednemu z naszych kolegów używanie symbolu nazistowskiego w swym awatarze (orzeł hitlerowski, jaki widniał na kalkomaniach hełmów żołnierzy wehrmachtu). Zaraz pojawiły się oskarżenia o donosicielstwo i niepotrzebne czepianie się. Jako osoba, której rodzina ucierpiała w czasie wojny, nie mogę zaakceptować tego, by na polskim forum historycznym widniały takie symbole. Problem nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie swastyk czy innych blankenkreuzów. Niezrozumiałe dla mnie jest również posługiwanie się awatarem ze zdjęciem np. Michaela Wittmanna, Ericha Hartmanna, Erwina Rommla etc. Jak wytłumaczyć dziwną fascynację Polaków WH czy Waffen SS? Bo czym jest wstawianie sobie w awatar jakichś ssmanów, wehrmachtowców ?

Czy moje stanowisko i uwagi to "czepianie" się ? Oceńcie sami. Zachęcam do dyskusji

P.S. oczywiście pomyliłem symbole na hełmach, na co zwrócił mi uwagę Indiana Embarassed

Ostatnio zmieniony przez Wojaroth dnia Sob 19 Sty, 2008 1:19, w całości zmieniany 4 razy

Czw 17 Sty, 2008 15:06

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst

Pochwał: 19
Archiwum: X ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: Kontrowersyjny awatar

Wojaroth napisał:
(orzeł hitlerowski, jaki widniał na kalkomaniach hełmów waffen ss)

Waffen SS nie miało orła, tylko runy i swastykę.
problem z w/w jest już poruszony tam gdzie trzeba.

Czw 17 Sty, 2008 16:18

Powrót do góry
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Moja rodzina też ucierpiała w czasie wojny i po niej i nie rozumiem co ci przeszkadza. Czy to że namalują na modelu niemieckiego okrętu z okresu wojny swastykę która faktycznie tam się znajdowała oznacza że jestem niezdrowo zafascynowany? A byli tacy którzy patrzyli na to ze zgrozą i namawiali do zamalowania, szczerze mówiąc mam ich gdzieś. To że ktoś się posługuje jakimś zdjęciem czy symbolem nie oznacza że jest on zafascynowany tą osobą jako przedstawicielem zbrodniarzy i jego poglądami, ja sam uważam Wittmana za wybitnego pancerniaka którym niewątpliwie był a że przy okazji był nazistą to już inna sprawa. Jeżeli ktoś nie namawia do złego to niech sobie używa takich symboli jakie chce. Swoją drogą to co masz przeciwko Rommlowi?
Jak dla mnie o wiele bardziej kontrowersyjne jest zainteresowanie bronią palną i jako taką w ogóle a zwłaszcza kolekcjonowanie w domu niebezpiecznych narzędzi, typu granaty itd. szczególnie zaś osoby wypowiadające się w temacie „Z czego mieliście okazję sobie postrzelać” i „granat ćwiczebny-pewien wyrok???”. To jest dopiero interesujące.

Czw 17 Sty, 2008 16:18

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik

Bo to jest niepotrzebne czepianie się. Powiedz mój drogi co to za samolot na twoim awatarze?<---tak z ciekawości

Czw 17 Sty, 2008 16:19

Powrót do góry
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pal licho samolot. Tam właśnie umierał człowiek.

Czw 17 Sty, 2008 16:23

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 2

Cytat:
Czy to że namalują na modelu niemieckiego okrętu z okresu wojny swastykę która faktycznie tam się znajdowała oznacza że jestem niezdrowo zafascynowany

Moim zdaniem to trochę co innego.Co służy jakiemuś celowi,nie wiem do jakiś reprodukcji albo coś.Jednak wstawianie na forum publiczne swastyki moim zdaniem jest niestosowne,jakiemu to służy celowi?.

Czw 17 Sty, 2008 16:27

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik

Zeusie zmień awatar toż to tam swastyka!!!

Czw 17 Sty, 2008 16:31

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

Moj avatar ma jasne przesłanie...Chyba że nie widzisz różnicy pomiędzy zwykłą swastyką w awatarze a polskim plakatem propagandowym

Czw 17 Sty, 2008 16:45

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik

No widzę przesłanie nawołuje do agresji Mr. Green , a to w Polsce jest karalne Wink Skończmy ten chory temat.

Czw 17 Sty, 2008 16:49

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

O czym ty gadasz??...do licha swastyka kojarzy się z jednym ,czymś strasznym i wystawianie jej na forum publiczne obraża czyjeś uczucia,poza tym reguluje to prawo .Jeśli na pierwszy rzut oka na moim awatarze widzisz przesłanie do agresji to radze zastanowić się trochę nad sobą...

Ostatnio zmieniony przez zeus99 dnia Czw 17 Sty, 2008 16:54, w całości zmieniany 1 raz

Czw 17 Sty, 2008 16:52

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan

Wojaroth czasami ludzie sa tez przewrazliwieni. Rozumiem Ciebie, ale zawsze trzeba sie jeszcze 2 razy w takich tematach zastanowic co powiedziec.

Czw 17 Sty, 2008 16:54

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik

Posłuchaj Zeusie to było z uśmiechem o tej agresji, naprawdę daj już spokój. Owszem prawo reguluje...to pokaz mi te prawo?I idź na allegro tam tez jest kupa "nazistów" sprzedających rzeczy ze swastykami, ba nawet rzeczy SS sprzedają to dopiero musi urażać. Piwo

Czw 17 Sty, 2008 16:58

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

Jeżeli tobie nie przeszkadza swastyka itp no cóz,twoja sprawa.Moje zdanie już wyraziłem.

Czw 17 Sty, 2008 17:05

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik

Kontynuujmy ten temat tutaj a nie w Szybkim Banie dobrze, powoli dostaje rozdwojenia jaźni Mr. Green

Czw 17 Sty, 2008 17:08

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan

Wiecie, to jeszcze zalezy jak ktos do takich rzeczy osobiscie podchodzi. Mam pare rzeczy i dokumentow, na ktorych widnieje swastyka no bo musi, sa to przeciez orginaly. Ale jakos szczegolnie sie tym nie podniecam. To jest dla mnie tylko swiadectwo historii i nic wiecej.

Czw 17 Sty, 2008 17:10

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

Zbieranie i trzymanie sobie w szufladce takiego czegoś na pewno nikogo nie urazi.Nigdzie nie pisałem że rauszdelikt jest zafascynowany nazizmem tylko że jest to niestosowne i uraża niektóre osoby na tym forum.
\

Czw 17 Sty, 2008 17:14

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik

Rydzu i przyklasnę twoim słowom bo właśnie o to chodzi i naprawdę nie wiem po co wznosić takie larum skoro ludzie dali takiego awatara a nie innego-przecież nie piszą na forum "Ja ale ci Niemcy byli super, ale rozwalili tych żydków, no nie?"Takie słowa jakby sie pojawiły uznałbym za wręcz przestępcze.

Czw 17 Sty, 2008 17:14

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

Ale niektórzy moga poczuć sie urażeni takim avatarem Azazelu.Nie musi pisać żeby ktoś tak o nim pomyślał(ja oczywiście nie mysle że jest nazistą Wink )Tylko że wynikają z tego różne nie przyjemności typu oskarżanie kogoś o nazizm itp.

Czw 17 Sty, 2008 17:17

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik

Witam.

Jeśli coś zalicza się do propagowania nazizmu, a zdaje się, że można propagować za pomocą symboliki to jest to prawnie karane. Przynajmniej ja tak rozumiem ten zapis.

Pozdrawiam.

Czw 17 Sty, 2008 17:20

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik

Zrobimy tak, zadzwonię do rausza i mu naświetle sprawę, jak go znam dla świętego spokoju zmieni awatar i będzie cacy.Więc nasza pogawędka może sie skończyć ale nie musi.To jest dość ciekawy temat.

Mam bardzo dużo wspólnego z modelarstwem kartonowym (prowadzę wespół z ojcem pewne wydawnictwo modeli kartonowych) i chciałem wam podać taka ciekawostkę. Mianowicie firma modelarska naszego znajomego projektuje modele kartonowe z okresu IIWŚ niemieckie (oczywiście nie tylko) i na rynek niemiecki drukuje obecnie wersję z białym kwadratem zamiast swasty. Nawet sobie nie wyobrażacie jaki larum podnoszą modelarze z Niemiec...ale ja im sie nie dziwię ten kwadrat strasznie psuje efekt modelu-no ale cóż takie prawo niemiecki.I szczerze sie temu dziwię bo modelarstwo kartonowe i modele np. samolotów (ale nie tylko bo i czołgi tez miały swasty-np. na fladze rozpoznawczej) służą tylko i wyłącznie celą modelarskim i historycznym a na pewno nie kultywowaniu nazizmu.Więc powiem tak największe shizo na tematy "propagowania nazizmu" maja sami Niemcy, jak urzędas w wypadku modeli kartonowych (autentyczna historia) celnik raz zobaczył towar a były to chyba Fw-190tki to celnik zawrócił towar i dowalił ostry mandacik. Mr. Green Dura Lex Sed Lex

Czw 17 Sty, 2008 17:40

Powrót do góry
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Cytat:
O czym ty gadasz??...do licha swastyka kojarzy się z jednym ,czymś strasznym i wystawianie jej na forum publiczne obraża czyjeś uczucia,poza tym reguluje to prawo .Jeśli na pierwszy rzut oka na moim awatarze widzisz przesłanie do agresji to radze zastanowić się trochę nad sobą...

To już sobie wyobrażam miny niektórych gdy wejdą do pewnego schroniska w tatrach i spojrzą na zdobienia wnętrza, swastykami właśnie. A mnie się zdaje że osoby udzielające się na forum historycznym uważają się za ludzi inteligentny o określonych zainteresowaniach, toteż powinny mieć chociaż mierne pojęcie o pochodzeniu swastyki i nie ulegać wyobrażeniom rodem z podwórkowego trzepaka. Zamiast ulegać bzdurnym obiegowym opiniom spróbujcie podejść do tego z perspektywą naukowca. Mnie to zaczyna już przypominać tych „akowców” którzy nie chcieli jeździć karetkami pogotowia ponieważ symbol na nich jest bardzo podobny do znaku jednej z dywizji SS.
Czyjeś uczucia można zawsze w jakiś sposób urazić, to kwestia kulturowa. Przyszło ci do głowy że twój awatr może urazić jakiegoś Niemca którzy doskonale wiedzą że są utożsamiani ze zbrodniami hitlerowskimi?

Czw 17 Sty, 2008 18:41

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik

A czemu nikt się nie czepia umieszczania w avatarze portretów Che Gueavry albo Żukowa czy symboli komunistycznych?

Czw 17 Sty, 2008 19:08

Powrót do góry
Oberst Prymas
Podporucznik

Podporucznik

Archiwum: Iks :)

Re: Kontrowersyjny awatar

Cytat:
Niezrozumiałe dla mnie jest również posługiwanie się awatarem ze zdjęciem np. Michaela Wittmanna, Ericha Hartmanna, Erwina Rommla etc. Jak wytłumaczyć dziwną fascynację Polaków WH czy Waffen SS?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Erwin_Rommel

Jeśli można tu (lub gdziekolwiek indziej) znaleźć coś przeciwko np. mojemu avatarowi to z pewnością go zmienię. A na przykład gdyby ktoś miał w avatarze wizerunek Arthura Harrisa, który nie miał nic przeciwko nalotom terrorystycznym, to też byłoby o to takie halo?

Czw 17 Sty, 2008 19:25

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik

Jakby nie patrzeć, Rommel był częścią nazistowskiej machiny i to też dzięki jego zdolnościom wojskowym wojna trwała tak długo i pochłonęła tyle ludzkich istnień. Po części jest współodpowiedzialny za II wojnę.

Czw 17 Sty, 2008 19:32

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik

Witam.

Cytat:
na przykład gdyby ktoś miał w avatarze wizerunek Arthura Harrisa, który nie miał nic przeciwko nalotom terrorystycznym, to też byłoby o to takie halo?

Rommel w awatarze, o.k. ale to jakaś paranoja. Może alianci powinni przeprosić Niemców za to że wygrali wojnę? Terrorystyczne naloty, zabici cywile niemieccy... Jest jednak taki mały szczegół, Harris wysyłając swoje samoloty, nie walczył o to, żeby jego wódz mógł bezkarnie mordować, torturować, kraść i niszczyć całe narody. Masz Rommla w awatarze, to miej, ale nie czepiaj się Harrisa, bo jedynym wyjściem było rzucić Rzeszę na kolana, bo każdy dzień jej istnienia to tysiące ofiar!

Pozdrawiam.

Czw 17 Sty, 2008 19:35

Powrót do góry
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

Skocz do: