| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mati-p
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szukam...

Od niedawna zacząłem badać pochodzenie mojego nazwiska oraz całej mojej rodziny. Co byście radzili robić? Na jakie strony wejść? Jakie książki poczytać? Moje nazwisko to Pelec (prawdopodobnie od nazwy grodu leżącego dawniej niedaleko Łgowa - wsi w gminie krzywinia. Nazwisko rodowe mojej mamy - Gogolewska. Czy ktoś może słyszał o tych nazwiskach?

Pon 19 Mar, 2007 14:55

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No chyba nie po nazwiskach chcesz szukac? Dobra, najpierw to radze Tobie zrobic drzewo swoich przodków. Czyli Ty, pozniej Twoi rodzice (daty urodzenia, gdzie sie zenili itd), rodzice Twoich rodziców awiec dane dziadkow, dane ich rodziców awiec pradziadkow. Poszukaj najpierw tak informacje.
Nazwisko Pelec nie jest takie znane, wiec bedziesz mial wiecej szans na odszukanie jakis prawdopodobienstw. Ale jedno na sam poczatek: CIERPLIWOSCI.........bo bez niej nic nie wyjdzie.

Wto 20 Mar, 2007 16:02

Powrót do góry
A
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Szukam...

mati-p napisał:
Od niedawna zacząłem badać pochodzenie mojego nazwiska oraz całej mojej rodziny. Co byście radzili robić? Na jakie strony wejść? Jakie książki poczytać? Moje nazwisko to Pelec (prawdopodobnie od nazwy grodu leżącego dawniej niedaleko Łgowa - wsi w gminie krzywinia. Nazwisko rodowe mojej mamy - Gogolewska. Czy ktoś może słyszał o tych nazwiskach?


Moja prababcia nazywała się Pelec i pochodziła z wsi Targowisko niedaleko Leszna. Jej ojciec był gdzieś z okolic Śmigla. Możliwe więc, że jesteśmy jakąś bardzo daleką rodziną. Ostatnio do mojego dziadka dzwonił niejaki Andrzej Pelec z Gdyni, albo Gdańska, który robi drzewo genealogiczne i zbierał informacje. Tak więc byc może niebawem będę wiedział coś więcej na ten temat. Jakby co to moje gg - 4689404.

Wto 27 Lis, 2007 21:24

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam przeszukanie ksiąg metrykalnych znajdujących się w parafii, z której pochodzi twoja rodzina. Zarówno od strony mamy jak i ojca powinny były sie zachować. Jeśli nie w samej parafii to może w Archiwum - lokalnym oddziale w mieście wojewódzkim (rzadziej powiatowym)

Wto 27 Lis, 2007 23:12

Powrót do góry
Sandra
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 253
Pochwał: 1
Skąd: Głogów
Archiwum: IPN/AP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spotkałam się z nazwiskiem GOGOłA - jestem z Głogowa.
Na samym początku popytaj o swoje pochodzenie w rodzinie - to może wiele dać. Zajrzyj też do ksiąg parafialnych w Twojej miejscowości i miejscowości przodków.
Podrzucę pewien link:
http://genealog.home.pl/
http://www.ornatowski.com/
Powodzenia w poszukiwaniach Exclamation

_________________
Z Historią w Przyszłość

Nie 02 Gru, 2007 20:59

Powrót do góry
sanoczanin
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 154
Skąd: SANOK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

najlepsza strona do robienia drzewa genealogicznego to : http://www.moikrewni.pl/
_________________
Rynio

Sob 05 Sty, 2008 20:33

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ha, ta stronka jest super. Tylko najpierw trzeba miec jakies informacje Wink

Zycze owocnego poszukiwania. I prosze pamietac: GENEALOGIA to jest pasja na zycie, a nie na pare miesiecy!

Wto 08 Sty, 2008 13:43

Powrót do góry
sanoczanin
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 154
Skąd: SANOK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak,najlepiej porozmawiac z kim z rodziny,poszukac w dkumęntach i pomału wypełniac pola.pozdrawiam
_________________
Rynio

Wto 08 Sty, 2008 19:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.