| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panzerwerk
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie o obyczaje wikińskie

kolega zadał mi takie oto pytanie:

"Jak wygląda znak Thora pokazywany ręką ?" Zszokowany

ja nie potrafiłem oczywiście opowiedzieć ale może wy umiecie,.

pozdr.

Sob 09 Lip, 2005 17:41

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znak Tora to młot , MIOLNIR, amulrt Tora to trzonek, od spodu kreska po bokach tepe zakończenia, dwie kreski , ala klucz francuski - a pozdrowienie zank pięsci,

Sob 09 Lip, 2005 21:46

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jest. Wieści o znaku Thora jako gestu ręki zachował się w materiale archeologicznym tak jak wiele innych gestów z tamtej epoki.
Wink

Nie 10 Lip, 2005 11:39

Powrót do góry
Kermit
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 11
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

'zycie pod mlotem' - ciekawa religia jak by nie patrzec
_________________
You can defeat me, but You can't destroy me...

Sob 31 Gru, 2005 3:25

Powrót do góry
maniakpl17
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 4
Skąd: Królik Poski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czy wikingowie posługiwali sie łukiem??

proszę o odpowiedz


pozdrawiam
maniakpl17

_________________

Wto 08 Sie, 2006 11:07

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Łuk był używany jako broń łowiecka, ale im później w średniowiecze tym częściej używali go także do walki. Saxo Grammaticus wspomina o Norwegach jako wytrawnych łucznikach. Łuk był bronią, którą praktycznie każdy wikiński wojownik umiał się posługiwać, ale mimo to nie był on wcale popularny. Dopiero w późniejszych wiekach można mówić o łucznikach wikińskich jako osobnej grupie wojowników. Np. w Norwegii, podczas wyprawy na jedną ławkę wioślarską musiał przypadać jeden łuk i dwa tuziny strzał.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sro 09 Sie, 2006 12:29

Powrót do góry
maniakpl17
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 4
Skąd: Królik Poski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziekuję z dokładną odpowiedz ten post naprawdę mi sie przydał Bardzo szczęśliwy
_________________

Czw 10 Sie, 2006 20:16

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
Łuk był używany jako broń łowiecka, ale im później w średniowiecze tym częściej używali go także do walki. Saxo Grammaticus wspomina o Norwegach jako wytrawnych łucznikach. Łuk był bronią, którą praktycznie każdy wikiński wojownik umiał się posługiwać, ale mimo to nie był on wcale popularny. Dopiero w późniejszych wiekach można mówić o łucznikach wikińskich jako osobnej grupie wojowników. Np. w Norwegii, podczas wyprawy na jedną ławkę wioślarską musiał przypadać jeden łuk i dwa tuziny strzał.

Tak ale nie świadczy to o odrębnej kaście wojowników. Żadne zachowane źródła nie wspominają o osobnej grupie wojowników!!!
Cytat:
Dopiero w późniejszych wiekach można mówić o łucznikach wikińskich jako osobnej grupie wojowników.
Co rozumiesz poprzez te późniejsze wieki?

Cytat:
Tak jest. Wieści o znaku Thora jako gestu ręki zachował się w materiale archeologicznym tak jak wiele innych gestów z tamtej epoki.
Wink
Interesuje mnie w jaki sposób gest dłoni mógł zachować się w materiale archeologicznym o ile nie jest to przedstawienie owego gestu a takich znalezisk nie ma... Chyba, że potrafisz mi jakieś przedstawić.

Pią 04 Sty, 2008 12:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.