| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

60 rocznica zakonczenia II Wojny Swiatowej

WITAJCIE!!
Chcialbym sie z Wami podzielic wrazeniami, jakie moze kazdy z nas ktoremy historia cos znaczy ma.
Dla mnie te ostatnie dni sa szczegolne. Nie chodzi mi o to co media mowia lub pokazuja. Raczej o to, co sie wtedy wydarzylo........mysle o swojej rodzinie, o przodkach............
Nie mam poszkodowanych w rodzinie jezeli chodzi o nazistow, jednak bardzo wiele i najwiecej krzywd wyrzadzonych na wschodzie Polskii przez "bratni" Zwiazek Radziecki, przez bandy UPA itd.
No i wspominam tak sobie opowiadania rodzinne.
Co Wy mozecie powiedziec na ten temat? Jak na Was dzialaja te obchody??

Pon 09 Maj, 2005 17:27

Powrót do góry
Scypion
Feldwebel

Feldwebel





Posty: 81
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.

II wojna światowa zakończyła się 2 września 1945 roku.
8 maja 1945 roku, zakończenie wojny w Europie.

Pozdrawiam.

Wto 10 Maj, 2005 15:12

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JEśli uznamy że wojna jest stanem prawnym, pewnym stanem w relacjach między dwoma krajamii że rozpoczyna ją wypowiedzenie wojny (lub atak bez wypowiedzenia) to:
Polska nigdy nie podpisała traktatu pokojowego z Niemcami. Prawnie stan wojny ustał po jednostronnej deklaracji w 1955 roku, a zaczął się 1 września 1939 roku.
17 września 1939 roku zaatakował nas ZSRR i jakoś rozeszło sięto po kościach...
Japoniii Polska wpowiedziała wojnę 11 grudnia 1941 roku a zakończyła się dwustronną deklaracją z 8 lutego 1957 roku.
Z Włochami do 1942 roku wojowaliśmy bez formalnego wypowiedzenia wojny (dokłądnej daty nie znam). Włochy były też jedynym państwem OSI z któym podpisaliśmy trkatat pokojowy: w Paryżu 10 lutego 1947 roku.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 10 Maj, 2005 15:46

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mnie rodzina ucierpiała z dwóch stron. Ale zapadła mi w pamięci jedna opowieść: Ułaćski mundur pradziadka ktory został w domu po Bzurze i ucieczce pradziadka do Anglii leżał w piwnicy pod węglem przez 6 lat wojny. Niemcy nie znaleźli. Nadeszła bratnia armia czerwona, uczynny sąsiad zdenuncjował w ramach utrwalania sojuzu i mundur znalazło NKWD...

Nie 15 Maj, 2005 23:22

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
uczynny sąsiad zdenuncjował w ramach utrwalania sojuzu

To miej pretensje do sąsiada a nie sojuszników. Gdyby zadenuncjowali do gestapo to byś nie miał munduru i rodziców, a tak straciłeś cenną pamiątkę..

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 16 Maj, 2005 11:09

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytaj uważniej: napisałem że niemcy nie znaleźli co oznacza że szukali...

Pon 16 Maj, 2005 12:02

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To z kolei świadczy że w NKWD byli lepsi fachowcy niz w Gestapo...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 16 Maj, 2005 17:01

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tyle że Gestapo było slużbą bezpieczenstwa wroga a NKWD sojusznika...

Pon 16 Maj, 2005 19:19

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomijając już, że to Rosjanie mieli zwyczaj zamykać lub rozwalać całymi rodzinami bliskimi i dalekimi z sąsiadami najlepiej włącznie. Rodziny polskich żołnierzy zamkniętych w oflagach i stalagach w większości przypadków żyły na wolności. Oczywiście pod okupacją!

Wto 17 Maj, 2005 2:13

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pierwszym krokiem po wkroczeniu NKWD do wsi legionistów Mlynów gdzie mieszkałó mój dziadek po 17. września było to że całą wies zesłano na sybir...

Wto 17 Maj, 2005 11:12

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A moja rodzina poniosla wielkie straty: pradziadek zamordowany, jego brat takze ................ i strata kilkuset hektarów ziemi!!!!!

Sob 03 Wrz, 2005 1:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.