| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ujawnić banderowców UPA i osądzic ich !!!

Wszyscy mowia tylko o SS-Manach i innych. Nam powinno zalezec na oprawcach narodu POlskiego ze strony NKWD oraz UPA!!!!!! Z tymi jeszcze sie nie rozliczylismy!!!!!!
Za WOLYN!!!!!!!!!!!!!!!!!! SEMPER FIDELIS!!!

Sro 06 Lip, 2005 21:28

Powrót do góry
Jurgen
Master Sergeant

Master Sergeant





Posty: 106
Skąd: Allenstein
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

HE HE HE USMC walczący za Wołyń, już to widzę Uśmiech
_________________
....idźcie zbożem, we wsi moskal stoi........

Czw 07 Lip, 2005 8:14

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To nie dotyczy tylko nacjonalistów Ukraińskich, ale i Litewskich, którzy ochoczo mordowali znienawidzonych Polaków pozostałych na terytorium kresowym zajętym przez postępujące na wschód wojska niemieckie.
Zbrodnie na Polakach dokonane przez nacjonalistów zaczęły się od czerwca 1941 r a nie jak wielu sadzi tylko w Bieszczadach w ramach nowych granic Polski. Nacjonaliści wymordowali na wschodzie ponad 100 tyś obywateli Polski, ofiary te często są wymienieni jako zaginieni na wschodzie i zaliczani na poczet ofiar Stalina w latach 1939-45.

Wto 12 Lip, 2005 12:12

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNDERGROUND napisał:
Nacjonalizm narodowy to słuszny ruch patriotyczny. Nie tylko występuje w Europejskich krajach zach. ale i wsch np. Ukrainie i Białorusi.


eeee? rozdwojenie jaźni?????? A może tylko polski nacjonalim narodowy jest słuszny??/

Wto 12 Lip, 2005 23:30

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
UNDERGROUND napisał:
Nacjonalizm narodowy to słuszny ruch patriotyczny. Nie tylko występuje w Europejskich krajach zach. ale i wsch np. Ukrainie i Białorusi.


eeee? rozdwojenie jaźni?????? A może tylko polski nacjonalim narodowy jest słuszny??/


Kolego żadne rozdwojenie jaźni - nacjonalizm jest to ruch patriotyczny i jako taki ma sens i w Polsce. Co innego gdy popada ten nurt w faszyzm. Jest to skrajna forma nacjonalizmu uznająca wyższość własnej nacji do tego stopnia, że prowadzi to do prześladowań a nawet mordów na innych grupach narodowych czy kulturowych lub wyznaniowych.
Jednocześnie preferowanie nacjonalizmu Niemieckiego czy faszyzmu przez Polaków jest nie tylko głupie ale i śmieszne.
PS
Myślałem, że te sprawy nie są ci obce i jesteś w stanie je rozróżniać. Powinneś odróżniać zbrodniczy faszyzm niemiecki od nacjonalizmu narodowego.


Ostatnio zmieniony przez .... dnia Sro 13 Lip, 2005 15:06, w całości zmieniany 1 raz

Sro 13 Lip, 2005 0:27

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. Zdefiniuj pojęcie "nacjonalizm narodowy".
2. Podaj także stosunek Narodowych Nacjonalistów do mniejszości narodowych (w tym Żydów i Afrykanów).
3. Napisz czy Prawdziwy Polski Narodowy Nacjonalista może tolerować napisy w języku niemieckim na tablicach na Śląsku i białoruskim na wschodzie Polski.

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sro 13 Lip, 2005 2:58

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz encyklopedie, to sobie sprawdż i poszukaj.

Sro 13 Lip, 2005 7:40

Powrót do góry
Jurgen
Master Sergeant

Master Sergeant





Posty: 106
Skąd: Allenstein
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pozdro Owca!

chciałbym przypomnieć koledze UNDERGROUND , kto na ziemiach ukraińskich był u siebie ,a kto w tzw. gościnie, i czyje wieloletnie działania miedzy innymi doprowadziły do rzezi polsko-ukraińskiej . Każdy konflikt ma swoje podłoże i nie bierze sie z nikąd. Ile osób tyle prawd na ten temat. Moim zdaniem trzeba żyć dniem dzisiejszym a ciągłe rozpamiętywanie historii temu nie służy. Ja tam nie byłem i nie mam moralnego prawa osądzać tamtych wydażeń. Mnie Ukraińcy za nic przepraszać nie muszą i ja ich też. Znam parę osób z tego kraju i zapewniam ,że nie mają ochoty poderżnąć nam gardeł.
Te ciągłe rozpamietywanie to jedynie młyn na wodę dla populistów w stylu Romana G, którego tatuś niechcący był aparatczykiem za czasów pierwszego prezydenta IIIR pana J.

_________________
....idźcie zbożem, we wsi moskal stoi........

Sro 13 Lip, 2005 7:43

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Moim zdaniem trzeba żyć dniem dzisiejszym a ciągłe rozpamiętywanie historii temu nie służy"- to co robisz na forum historycznym?

To mi sie taka mysl nasunela-bez emocji Uśmiech

Tak to Polacy byli tam zaborcami,o ile pamietam 90-kilka procent terenu byla wlasnoscia Polakow wiec UON-UPA buly ruchami narodowowyzwolenczymi .Fakt ze negatywnie wplywa na ich obraz zwiazek z Niemcami ale bylo to wykorzystanie okazji....
No ale granica z Ukraina pod Krakowem to juz by mi sie bardzo niepodobala Uśmiech

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sro 13 Lip, 2005 8:59

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jurgen napisał:
pozdro Owca!

chciałbym przypomnieć koledze UNDERGROUND , kto na ziemiach ukraińskich był u siebie ,a kto w tzw. gościnie, i czyje wieloletnie działania miedzy innymi doprowadziły do rzezi polsko-ukraińskiej.


Nie musisz mi niczego przypominać. Sam o tym pisałem w art. na temat Jałty. Ukraińcy i Litwini mieli swoje racje, ale zbrodnie pozostają zbrodniami. Tak samo jak polskie na ludności ukraińskiej.

Sro 13 Lip, 2005 9:38

Powrót do góry
Jurgen
Master Sergeant

Master Sergeant





Posty: 106
Skąd: Allenstein
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To mnie cieszy bo wielu ludzie nie pamięta o tym co było przyczyna a co skutkiem. Historia naszego kraju pokazuje dobitnie ,ze nie potrafilismy wypracować wspólnoty interesów z mniejszościami które zamieszkiwały nasz kraj. Zamiast z Ukraińców zrobić strefę buforowa pomiędzy polską a krajami wschodnimi, co nie było głupie zwazywszy na wartość bojową kozaków i słabość kraju (myślę tu o czasach wojen kozackich , powstania i wcześniejszych) zwyciężyło jak zwykle sobiepaństwo możnowładztwa i krótkowzroczność naszej polityki. W tym względzie powinniśmy byli brać przykład z sąsiadów którzy, tak jak Rosja i później III rzesza potrafiły grać na nutach mniejszości. Skoro mój szanowny przedmówca wie kto był gospodarzem a kto gościem na tych terenach , to warto sie zastanowić jeszcze nad tym co było przyczyną a co skutkiem.
Ubolewam jednakowo nad stratami Polaków i Ukraińców, ludzi, którzy często zamieszkiwali wspólnie te tereny, jak i nad tymi którzy popchneli ich do takich czynów.

W kwestii wypowiedzi "jms-bytom" - granica nasza pod krakowem też mi sie by nie podobała, tak jak zresztą nasza wschodnia która istnieje Uśmiech
ale jątrzenie dawnych ran nie pomaga w budowaniu wspólnej przyszłości

_________________
....idźcie zbożem, we wsi moskal stoi........

Sro 13 Lip, 2005 10:21

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro mój szanowny przedmówca wie kto był gospodarzem a kto gościem na tych terenach , to warto sie zastanowić jeszcze nad tym co było przyczyną a co skutkiem.

O tym też pisałem. Po rozbiorach i IWŚ Traktaty Polsko-Litewskie nie obowiązywały. Litwa i Ukraina uzyskały niepodległość prędzej jak Polska. Fakt o samostanowieniu wzburzył niepokoje polskich patriotów głównie w Wilnie i Lwowie, gdzie Polacy stanowili większość, doprowadziło to do powstań w tych miastach. Z pomocą polskiej ludności na kresach pospieszył Piłsudski dokonując agresji na te państwa. Młode państwa Litwa i Ukraina były też zagrożone ze strony komunistycznej Rosji. Trudna sytuacja Ukrainy dążącej do zachowania niepodległości doprowadziła do sojuszu woj. Petlury z Piłsudskim. Ten jednak zdradził Petlurę i zawarł traktat z Rosjanami dzieląc Ukrainę pomiędzy te państwa. Są i inne aspekty tego konfliktu, jednak nie usprawiedliwia to bestialskich zbrodni dokonanych na ludności polskiej zamieszkującej tereny Ukrainy przez nacjonalistów ukraińskich. Są to okrótne mordy połączone z dręczeniem i torturowaniem swych ofiar, za które mordercy ci powińni odpowiadać.

Sro 13 Lip, 2005 12:31

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNDERGROUND napisał:
Masz encyklopedie, to sobie sprawdż i poszukaj.


Tylko, że mnie ineteresuje odpowiedź z Twojej encyklopedii. Bo encyklopedie też są różne. Co jest napisane w tej, którą mam, to wiem. Ale jakoś nie zgadza mi się to z tym co wynika z Twoich wypowiedzi......

Dlatego jeszcze raz poproszę:
1. Zdefiniuj pojęcie "nacjonalizm narodowy".
2. Podaj także stosunek Narodowych Nacjonalistów do mniejszości narodowych (w tym Żydów i Afrykanów).
3. Napisz czy Prawdziwy Polski Narodowy Nacjonalista może tolerować napisy w języku niemieckim na tablicach na Śląsku i białoruskim na wschodzie Polski.

Sro 13 Lip, 2005 12:47

Powrót do góry
Jurgen
Master Sergeant

Master Sergeant





Posty: 106
Skąd: Allenstein
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do wypowiedzi UNDERGROUND: żadna zbrodnia nie powinna zostać bez kary, i nic nie usprawiedliwia rozwiązań siłowych, ale postulowałbym w takim razie o ukaranie zbrodni dokonanych przez polaków w odwecie, o tym mówi się mało
pozdr!

_________________
....idźcie zbożem, we wsi moskal stoi........

Sro 13 Lip, 2005 15:07

Powrót do góry
karkonosz
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A inne jednostki wspomagające Niemców z Państ Nadbałtyckich( np.Lotysze itp) i majace krew Polaków na swoich mundurach .ciekawe czy kiedys ktoś to wszystko wyprowadzi na proste i winnych ukarze.Ja osobiście w to nie wierze .
A wy koledzy co o tym sądzicie !!!!!!

Pią 29 Lip, 2005 12:17

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Moim zdaniem trzeba żyć dniem dzisiejszym a ciągłe rozpamiętywanie historii temu nie służy"- to co robisz na forum historycznym?

na forum można sobie podyskutować, tak samo w klubie historyka. Ale jeśli historia zaczyna wpływać na politykę państwa to coś jest nie tak...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 29 Lip, 2005 19:45

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry moderatorze, ale historia zawsze jest w polityce wykorzystywana. Jak i polityka w historii............... to taka "never ending story".

Sro 31 Sie, 2005 21:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.